שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מאות חרדים ביפו: "נעצור המתקפה על הקברים"
  ח"כ משה גפני מוביל עוד הפגנה מול עבודות הבנייה בגבעת אנדרומדה. "החלה לאחרונה מתקפה חמורה וברברית נגד קברים בישראל, אנשים מתנהגים כך בשביל בצע כסף", הוא אמר ל-ynet. המפגינים הוקפו במחסומים, כבישים נחסמו

  אחרי הפוגה בסוף השבוע - התחדשו מהומות החרדים ביפו: מאות חרדים הגיעו בצהריים (יום א') לאזור אתר החפירות בגבעת אנדרומדה ביפו, כדי למחות על העבודות במקום בו נחשפו קברים. כוחות גדולים של משטרה הגיעו למקום וחסמו לתנועה את רחוב לואי פסטר ואת רחוב יפת מפינת מרגוזה לכיוון צפון.

   

  "יש לי חשד שהחלה לאחרונה מתקפה חמורה וברברית נגד קברים בישראל, ונעשה הכל כדי לעצור את זה", אמר ל-ynet חבר הכנסת משה גפני (יהדות התורה), שבא להפגין.


  תפילה המונית לפני ההפגנה הגדולה (צילום: ירון ברנר)

   

  גפני הוסיף: "אני לא אחראי על הפגנות אבל כל אדם היה צריך להפגין פה קודם. לא כתוב לי מי קבור כאן, אבל לפני 15 שנה הפגנתי כאן נגד חפירות קברים שהתגלו של יהודים. אנשים בשביל בצע כסף מתנהגים כפי שמתנהגים וצריך לעצור את זה"

   

  החרדים התפללו במקום, ובהמשך צעקו "שודדים, קברי אבותינו אינם הפקר". הם נשאו שלטים: "אלקטרה בחסות שלטון הרשע הציוני, הפסיקו מיד לחלל קברות אבותינו". המשטרה הקימה מחסומים והקיפה את המקום בו נמצאים המפגינים.


  "שודדים, קברי אבותינו אינם הפקר" (צילום: ירון ברנר)

   

  ההפגנה הקודמת נגד העבודות התקיימה ביום חמישי בשבוע שעבר. המפגינים גידפו את השוטרים, קראו להם "השוטרים של היטלר" וצעקו "מוות לציונים" ו"החילונים הם עם עלוב ושפל". חלק מהחרדים חבשו קסדות בנייה צהובות, עליהן נכתב: "להגנה מאלימות משטרתית". השוטרים ספגו ביצים שיידו לעברם המפגינים.

   

  גם בירושלים הפגינו בשבוע שעבר מאות חרדים בירושלים במחאה על החפירות. אופנוע שנסע במהירות על כביש 1 התנגש בפח שדחפו לכביש ושני הרוכבים נפצעו קשה ובינוני.

   

  אחד הפצועים, תאמר יגמור בן 24 משכונת אבו-טור בירושלים, שיחזר את רגע הפציעה בשיחה עם ynet: "הם זרקו עלי פח זבל ופגעו בי. ניסיתי לעצור ולחצתי על הברקס, אבל לא הצלחתי לעצור. נכנסתי ברצפה, נפגעתי בראש ובכל הגוף, צרחתי מכאבים. חמש דקות שכבתי שם, לא יכול לזוז, ואף אחד לא בא. הסתכלתי על החרדים והם צחקו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גפני, היום ביפו. "נעשה הכל"
  צילום: ירון ברנר
  מומלצים