שתף קטע נבחר

נתניהו: תומך בשרון אך קורא לבחירות כלליות

בתום פגישה בין השניים הביע נתניהו תמיכה בשרון והסביר כי הוא יתמודד היטב עם בעיית הביטחון האישי. למרות זאת, בדבריו הדגיש נתניהו את הצורך בבחירות כלליות לכנסת ולראשות הממשלה, ולא טרח לפזר מחמאות רבות מדי לשרון

בנימין נתניהו הביע היום (יום ב') תמיכה במועמד הליכוד לראשות הממשלה, אריאל שרון. בסיום הפגישה שנערכה בין השניים אמר נתניהו כי הוא תומך בשרון, אך הדגיש שוב את הצורך הדחוף בבחירות כלליות לראשות הממשלה ולכנסת.
כשנשאל נתניהו אם שרון יהיה ראש ממשלה טוב, השיב כי שרון יוכל להתמודד עם המציאות של חוסר הביטחון האישי כבעל ניסיון, אולם סירב להתייחס לאספקטים אחרים כגון האם לדעתו יחתום שרון על הסכם שלום, או יגשים את "חלום הפוליטיקאים" - לאחד את העם.
מיד לאחר מכן תקף נתניהו את ראש הממשלה אהוד ברק ואמר כי "מה שהעם רוצה והמדינה זקוקה לו הן בחירות כלליות. המשימה המיידית היא החלפת ברק בשרון, ואני פועל ואפעל ככל יכולתי לכך. המשבר בו אנו מצויים הוא משבר בטחוני-מדיני, ולהערכתי גם כלכלי, וכדי להוציא את המדינה מהמשבר, לא יועיל הסכם של מקסם שווא עם ערפאת, שלא שווה את הנייר עליו הוא כתוב".
בהתייחסו לכך שהוא עצמו כמעט התמודד על ראשות הממשלה אמר נתניהו כי "הייתי מוכן לוותר על תפקיד ראש הממשלה כי אני חושב שהדבר הנכון הוא ללכת לבחירות כלליות ולתת לציבור החלטה נקייה. אני לא זז מרעיון זה גם עכשיו".
נתניהו הודיע שבשבוע הבא יגיע למרכז הליכוד ויביע תמיכה גלויה בשרון וכן כי יקיים כנס פעילים נוסף בו ינחה את פעיליו לסייע לשרון.
גורם בליכוד אמר כי התמיכה של נתניהו בשרון הינה תמיכה מסויגת וכי נתניהו נמצא בעמדת המתנה, עד הרגע בו יוכל להציב את עצמו כמועמד לראשות ממשלה.

שרון: למתן את ההתבטאויות

בתדרוך עם כתבים פרלמנטריים התייחס יו"ר הליכוד שרון לתמונות מאמש של הפגנת אנשי הימין בירושלים בה הוכו ערבים ועיתונאים: "אני לא יודע מי המנהיג של הקבוצה שם" אמר שרון, "אבל אני מדגיש, חוק חייב להישמר. אי אפשר לקיים חיים במדינה דמוקרטית אחרת. אני פונה לכולם להיזהר ולהוריד את המתח וההתבטאויות".
שרון העיר כי גם נגדו מוטחות בימים אלה התבטאויות קשות ממחנה השמאל, אך הוא אינו מתכוון ליטול חלק במסע השמצות: "אני חושב שבמשך תקופה ארוכה הייתה דמוניזציה שלי ולא הגבתי עליה ואולי עשיתי טעות. אבל עמדתי ביחס לשלום ולמחויבות לשלום לא השתנתה במאומה".
שרון הגן על מכתב הברכה ששיגר ליאסר ערפאת: "המכתב היה עניין של נימוס פורמלי ולא מעבר לכך. ישבתי עם ערפאת בוואי ולא לחצתי את ידו, ובצדק – ללחיצת יד באזור הזה יש משמעות עמוקה. כדי שאפשר יהיה ללחוץ יד צריך להגיע לסיום הסכסוך ולהכרה לא פורמלית בלבד בזכות הלגיטימית המלאה של העם היהודי למדינה יהודית דמוקרטית בארץ ישראל. כשהדברים האלה יהיו זו כבר שאלה אחרת".

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום גלי תיבון
נתניהו ושרון בפגישתם היום
צילום גלי תיבון
מומלצים