שתף קטע נבחר

המפכ"ל מגבה: "חקירת הנגבי היתה מקצועית"

לאחר שהשופטים הטיחו ביקורת קשה בראש צוות החקירה יואב סגלוביץ' וכינו את החקירה "בררנית ומגמתית", מעניק המפכ"ל דודי כהן גיבוי לראש אגף החקירות, שעשוי להיכנס לתפקידו בעתיד: "החקירה היתה עניינית ובוצעה ביושר וברף ערכים גבוה"

תמיכה מגבוה. מפכ"ל המשטרה, רב ניצב דודי כהן, העניק הערב (ג') גיבוי מלא לצוות החקירה בתיק צחי הנגבי, ובכלל זאת לראש צוות החקירה, יואב סגלוביץ'. "מדובר בחקירה מקצועית ועניינית מהמעלה הראשונה, שבוצעה ביושר וברף ערכים גבוה, תוך חתירה לחקר האמת ושמירה על זכויות הנחקר", אמר המפכ"ל בתגובה לפסק הדין, בו הטיחו השופטים ביקורת קשה בסגלוביץ', ולאחר הפרסום ב-ynet.

 

בהכרעת הדין בה זוכה הנגבי בפרשת המינויים הפוליטיים, מתח אב בית הדין, השופט יואל צור, ביקורת חסרת תקדים על עבודת המשטרה. הוא האשים אותה ב"חקירה בררנית ומגמתית", ש"סימנה" את הנגבי אך התעלמה לחלוטין מ"עברייני מינויים" אחרים.

 

סגלוביץ', שעשוי להיות מועמד למפכ"ל בעתיד, זכה לביקורת חריפה, ובמשטרה אף אמרו כי הדבר עשוי להקשות עליו בהתמודדות על התפקיד. במשטרה טענו כי סגלוביץ' הוא אחד הקצינים המוערכים במטה הארצי, שלמרות תפקידו הרגיש ולהבדיל מקודמיו בתפקיד, נחשב לאחד שלא "מושך אש", ומקפיד להתרחק מהתקשורת. גם היום הוא נהנה מתמיכה רחבה במטה.

 

"ברור שהשיקולים שלו היו אך ורק לטובת העניין, ולא ממניעים אחרים", אמר ל-ynet קצין בכיר במשטרה, שמכיר את סגלוביץ' מקרוב. "הוא נחשב לאחד שזכויות הנחקר הן דבר שמאוד חשוב אצלו. הוא הוביל לא מעט חקירות שהסתיימו בהרשעות, ונחשב לקצין הגון מאוד. לא סתם הוא זוכה להערכה בארגון ואצל גורמים בכירים במשרד המשפטים".

 

בפסק הדין כתב השופט צור: "סגלוביץ' אישר שנעשו פניות למשרדים ממשלתיים נוספים, אך הדבר היה כדי לחקור משרדים בהם כיהן הנגבי. הוא לא בדק את המשרד לאיכות הסביבה לפני תקופתו של הנגבי. הנושאים הנ"ל לא עניינו אותו". הוא מונה עדויות שונות שעלו בחקירה לגבי מינויים פוליטיים אחרים במשרד, בהם היו מעורבים פוליטיקאים בכירים כגון דליה איציק, אך המשטרה כלל לא חקרה אותם - ומסיק כי "מכל האמור לעיל, עולה שהייתה פה חקירה בררנית ואף מגמתית".

 

הוא מוסיף ותוקף "מחדלי חקירה רבים" בתיק, ומזכיר כי "החוקרים נעו מהצפון עד לדרום כדי לחקור עובדים שונים ואספו כל פתק שנכתב על ידי מי מהעובדים - אך לא ביצעו כמה חקירות פשוטות שהיו צריכות להביא אותם להרהר האם יש מקום להגיש כתב אישום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
דודי כהן. מגבה
צילום: ארן דולב
סגלוביץ'.
צילום: גיל יוחנן
מומלצים