שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  פסיכיאטר ההגנה: ארז אפרתי - אדם נאיבי ונגרר

  ד"ר גיל זלצמן, שהעיד מטעם ההגנה, טען שמאבטח הרמטכ"ל לא היה מודע למעשיו בעת תקיפת המתלוננת בצפון ת"א: הוא אינו עבריין מועד, מציע שיעבור טיפול פסיכולוגי

  משפטו של מאבטח הרמטכ"ל ארז אפרתי התחדש היום (ד'), והפסיכיאטר ד"ר גיל זלצמן העיד מטעם ההגנה. ד"ר זלצמן הגיש לבית המשפט את חוות דעתו בנוגע לגורמים שהביאו את אפרתי לתקוף את המתלוננת בצפון תל-אביב, וניסה לצייר את אפרתי כאדם נאיבי ונגרר, שלא היה מודע למעשיו.

   

  הפסיכיאטר, שאמר כי פגש את אפרתי פעמיים בחודשים האחרונים, טען בבית המשפט כי אין צורך למצות את הדין עם אפרתי, מכיוון שלא מדובר בעבריין מועד או סדרתי, ולכן הוא מציע כי יעבור טיפול פסיכולוגי. בנוסף, אמר זלצמן כי על פי מבחנים שערך, אפרתי הוא אדם נאיבי הנגרר אחרי אנשים אחרים.

   

  ד"ר זלצמן טען, הן בחוות דעתו והן בבית המשפט, כי אפרתי הודח לשתות על ידי חבריו ובזמן ביצוע המעשה היה נתון במצב של הכרה מעורפלת ולכן לא היה מודע למעשיו.

   

  התובעת רות ארז, מפרקליטות מחוז תל-אביב, התנגדה לחוות דעתו של ד"ר זלצמן וטענה כי אפרתי פעל בתוקפנות ובאלימות כלפי המתלוננת. לטענתה, ההגנה מנסה להפיל את האחריות כביכול על כמות האלכוהול ששתה אפרתי במהלך הערב שקדם לביצוע המעשה.

   

  אפרתי הודה במסגרת הסדר טיעון בבית המשפט בנסיון לביצוע מעשה סדום ובתקיפה, ובעקבות זאת הושמט מכתב האישום נגדו סעיף הניסיון לביצוע מעשה אונס.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים