שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  מונית נשדדה מנהג במשולש: "ראיתי את הלווייתי"

  פואד שאשא לקח שני צעירים מראש העין לכפר קאסם. כשהגיעו לאזור נטוש, שמע אחד מהם אומר בערבית: "תוציא סכין, נרצח אותו". בסופו של דבר הסתפקו במונית ואת הנהג השאירו בשדה קוצים. בהמשך תפסה המשטרה את המונית ואת אחד השודדים

  "אחד מהם אמר לשני, תוציא סכין, נרצח אותו". כך סיפר היום (ה') נהג המונית פואד שאשא מראש העין, על רגעי האימה שעברו עליו כשמוניתו נשדדה ממנו בכפר קאסם שבמשולש. "ראיתי את החיים שלי הולכים קיבינמט. ראיתי את ההלוויה שלי".

   

  לפני הצהריים עשה שאשא בן ה-65 את דרכו חזרה לביתו בראש העין, כדי לאכול ארוחת בוקר. הוא נהג במונית מרצדס מודל 2010 שקיבל רק לפני שבועיים.

  "תוך כדי נסיעה, עצרו אותי שניים סמוך לבית העלמין של העיר, וביקשו לנסוע לכפר קאסם" סיפר. "זה לא דבר חריג שאנחנו עושים נסיעות לכפר קאסם. יש גם חברות שעובדות בכפר קאסם ואנחנו מסיעים את העובדים שלהם".

   

  לדברי שאשא, השניים שאלו אותו כמה עולה נסיעה לכפר קאסם, והוא הציע להפעיל מונה - אך הם סירבו, ובסוף סוכם על תשלום 40 שקל. "במהלך הנסיעה הם כיוונו אותי לעבר אזור התעשייה, מקום די שומם שאין בו כלי רכב ואין אנשים ברחוב. הם לא ידעו שאני מבין ערבית טוב מאוד, וכשביקשו ממני לעצור שמעתי את הנוסע מאחור אומר לחברו 'תוציא את הסכין, נרצח אותו'".

   

  "ראיתי את המוות בעיניים", הוא מספר. אבל אז הבין שהם כנראה יסתפקו בפחות מרצח. "הנוסע שלידי אמר לי שהם לא יעשו לי כלום, הם רוצים רק לקחת את המונית. הם הורידו אותי בכוח מהמונית, הוציאו חוט פלסטיק וניסו לקשור אותי ללא הצלחה. בסוף הם לקחו אותי לשולי הכביש, לשדה קוצים, ושם השליכו אותי. נפצעתי ברגל".

   

  "המשטרה הצילה את החיים שלי"

  השניים נמלטו מהמקום במונית, ושאשא התקשר באמצעות הטלפון שהיה בכיסו למשטרה. "המשטרה הגיעה מהר, טיפלו בי, לקחו אותי לראש העין, כל הכבוד להם, הם הצילו את החיים שלי - וגם מאוחר יותר הצילו את הרכב שלי".


  השודד התנגש במעקה הבטיחות (צילום באדיבות משטרת מרחב שרון)

   

  ואכן, חקירה נפתחה מיד במשטרת ראש העין וכוחות גדולים החלו לזרום למקום ולערוך סריקות. "התחלנו בסריקות לאתר את המונית, ובמהלך הסריקות איתרנו את הרכב כשהוא נוסע לכיוון מזרח בכביש 5, לעבר השומרון", מספר קצין הסיור של התחנה, פקד עוזי דבי.

  "פתחנו מיד במרדף אחריהם. במקביל הודענו למשטרת אריאל על המרדף והם הוציאו ניידת שנסעה מכיוון מזרח למערב".

   

  סוף טוב הכל טוב: "הצלחנו להדביק את המונית סמוך לצומת עמנואל", מסכם פקד דבי. "כשהנהג הבחין שאנחנו מצליחים להגיע אליו הוא ירד לשוליים, איבד שליטה והתנגש עם המונית במעקה הבטיחות. מיד לאחר ההתנגשות, השניים נמלטו מתוך המונית. אחד מהם עלה על צלע ההר ונעלם באחד הכפרים. ערכנו סריקות אחרי השני ואיתרנו אותו מסתתר בתוך תעלה להנחת צינורות מים".

   

  החשוד נעצר, נלקח לחקירה במשטרת ראש העין והתברר כי מדובר בתושב שכם בן 23. בחקירתו הודה במיוחס לו, ונכלא להמשך חקירה. כעת פועלים במשטרה לאתר ולעצור את השודד השני.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  המונית של שאשא, לאחר שנמצאה
  צילום: באדיבות משטרת מרחב שרון
  מומלצים