שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  עשור לשלטון בשאר אסד: "בסוריה אין זכויות אדם"

  ארגון Human Rights Watch מותח ביקורת קשה על נשיא סוריה, וטוען כי אם היו לאזרחי ארצו תקוות לעידן חדש עם עלייתו לשלטון - הן התרסקו בתוך 10 שנים. ביקורת על הצנזורה ההדוקה בסוריה, העינויים והמעצרים הפוליטיים הנרחבים

  בסוריה אין חרות ואין זכויות אדם - זו המסקנה החותכת של ארגון זכויות האדם Human Rights Watch ביחס למצב בדמשק, 10 שנים אחרי עלייתו של בשאר אסד לשלטון. בדו"ח שפורסם בסוף השבוע תחת הכותרת "עשור מבוזבז", מותח הארגון ביקורת קשה על נשיא סוריה וטוען כי הוא לא עמד בהבטחותיו להרחבת החרויות לעמו.

   

  "אסד לא עמד בהבטחותיו להרחיב את החרויות הניתנות לעמו ולשפר את המוניטין של ממשלתו בכל הנוגע לטיפול בזכויות אדם. בין אם אסד רצה להיות רפורמטור אך נתקל בממסד ותיק ונוקשה, ובין אם הוא פשוט עוד מנהיג ערבי שאינו רוצה להאזין לביקורת - התוצאה עבור אזרחי סוריה נותרת אותה תוצאה: אין זכויות", כתבה נציגת הארגון שרה וויטסון בדו"ח.

   

  לעיון בדו"ח על סוריה - לחצו כאן

   

  הדו"ח מזכיר את נאום ההכתרה של בשאר אסד ב-17 ביולי 2000, בו דיבר על הצורך בחשיבה יצירתית, שקיפות ודמוקרטיה. "למרות הדברים, התקופה של סובלנות שלטונית מאז עלה אסד לשלטון היתה קצרה. בתי הכלא ברחבי המדינה התמלאו במהירות באסירים פוליטיים, עיתונאים ופעילי זכויות אדם. שירותי הביטחון, המוחאברת, עוצרים אזרחים ללא צווים, ומענים מבלי שהם נותנים על-כך את הדין".

   

  Human Rights Watch מותח ביקורת גם על הצנזורה בסוריה ועל התרחבותה גם לאתרי אינטרנט פופולאריים כמו פייסבוק, יוטיוב ובלוגר. הדו"ח מדגיש את מצבו הקשה של המיעוט הכורדי בסוריה וטוען הם אינם יכולים ללמוד את שפתם או לחוג את חגיהם בבתי הספר.

   

  "אם היו לאזרחי סוריה תקוות לעידן חדש בארצם עם עלייתו של אסד - הן התרסקו", הוסיפה וויטסון. "לאסד אין כל סיבה להמשיך ולהקפיא את הרפורמות למען זכויות אדם. כעת, עם הוצאתו מהבידוד הבינלאומי, הוא צריך לפתוח את ארצו".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים