שתף קטע נבחר

משפחת שליט מול שרי הממשלה: "שישמעו אותנו"

"עוד לא אבדה תקוותנו", קראו הוריו של גלעד שליט יחד עם עשרות פעילים, וחבטו על גדרות הפח מול לשכת ראש הממשלה בירושלים. השרים חלפו על פני ההפגנה, אך התעלמו מהמפגינים בדרכם לישיבה. נועם שליט: "מצפים למעשים ובעיקר לתוצאות"

אחרי הצעדה הגדולה - מתחזק הלחץ על השרים. משפחת שליט הבטיחה להתייצב בכל שבוע מול ישיבת הממשלה בירושלים, והבוקר (יום א') הם התקבצו עם כמה עשרות פעילים להפגנה קולנית שנועדה להפעיל לחץ על השרים. הוריו של החייל החטוף, יחד עם כמה עשרות אנשים, נושאים שלטים כמו "עוד לא אבדה תקוותנו" ודופקים על גדרות הפח במקום.


עשו רעש למען גלעד. ההפגנה מול ישיבת הממשלה, הבוקר (צילום: גיא אסיאג)

 

"באנו בכוונה לעשות רעש בישיבת הממשלה", סיפר עידן לוי, שמשתתף בהפגנה. "אנו דורשים מנתניהו שיעצור את ההפקרה של גלעד ויחזיר אותו הביתה". המפגנים עומדים מול הלשכה עם משרוקיות, מקלות ומחסומי מתכת. "אנו רוצים לעשות מספיק רעש שהממשלה תשמע אותנו כבר, כי את הזעקות של גלעד היא לא שומעת".

 

המפגינים קוראים קריאות, כמו "ביבי הבטחת ביבי תקיים" וכן "העם החליט תחזיר את שליט". למרות הרעש, השרים חולפים על פני ההפגנה בדרך לישיבה, אך לא עוצרים שם בדרכם. דרך חלונות הרכב הם רואים את השלטים בידי המפגינים: "ביבי, גלעד שבוי שלך", וכן "בזמן שאתם מדברים על הכמות, גלעד עלול למות".

 

נועם שליט: "מצפים לתוצאות, נמשיך לבוא כל יום ראשון"

נועם שליט אמר ל-ynet כי הוא לא מצפה שהשרים יעצרו לידם. לדבריו, "אחרי כל כך הרבה שנים, אנחנו לא מצפים לדיבורים, אנחנו מצפים למעשים ובעיקר לתוצאות". אביו של החייל החטוף הוסיף כי המשפחה תמשיך להגיע בכל יום ראשון להפגין מול ישיבת הממשלה בירושלים. "אנו קוראים לציבור, לכל מי שחשוב לו להחזיר את גלעד- להצטרף אלינו בימי א' בתשע בבוקר".

  

בסוף השבוע דיווח העיתון "אל-מסריון",

המזוהה עם האופוזיציה האיסלאמית במצרים, כי קהיר, וושינגטון והנהגת חמאס מנהלים מגעים על-מנת לאפשר לשני נשיאי ארה"ב לשעבר, ביל קלינטון וג'ימי קרטר, לבקר ברצועת עזה. הדיווח לא זכה לאישור מגורמים רשמיים במצרים.

 

על-פי הדיווח, קלינטון וקרטר מעוניינים לבוא לעזה כדי לקיים שיחות ישירות עם הנהגת חמאס על העסקה שבמסגרתה יוחזר החייל החטוף לישראל בתמורה לאסירים פלסטיניים. לדברי העיתון, אם אכן יתקיים הביקור - הוא יהיה אחד הסממנים הבולטים ביותר לפתיחות מצד ממשל אובמה כלפי חמאס, לאחר שהמגעים האחרונים התקיימו בדרג בלתי רשמי עם ראשי הארגון בדמשק.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתף רוני סופר
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מול ישיבת הממשלה. נועם ואביבה שליט
צילום: גיא אסיאג
מומלצים