שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  התפרעות חרדים: "מבזקי חדשות בדואר - תועבה"
  אנשי העדה החרדית דרשו להסיר את המבזקים בסניף בשכונת הבוכרים, צרו עליו במשך שעות ולא אישפרו לעובדים לצאת. שניים אף פרצו פנימה, היכו מאבטחים - ונעצרו. אחרי שעות של מגעים ואיומים בחרם חרדי, התקפלו ברשות הדואר, משכו את התלונה - ושני התוקפים שוחררו. רק אז הוסר המצור מהסניף

  אחרי בג"ץ עמנואל , מעצר האם המרעיבה , חניון קרתא , מפעל אינטל , הקברים באשקלון והקברים ביפו - גם מבזקי החדשות בסניפי הדואר הצליחו "להקפיץ" את העדה החרדית. מהומה פרצה בצהריים (יום א') בשכונת הבוכרים בירושלים, סביב סניף דואר. קבוצה של כ-25 חרדים הפגינה במקום, מנעה מעובדי הסניף לצאת ממנוף ושניים מהם אף תקפו מאבטחים שעמדו בכניסה לסניף, ונעצרו - וכל זאת משום שבמסכי הפלזמה שבו מוצגת "תועבה", כלשונם.

   

  בתום דין ודברים שנמשך כמה שעות, שבמהלכו איימו מנהיגי העדה החרדית בחרם צרכנים על הדואר, הסכימו ברשות הדואר למשוך את התלונה שהגישו. בעקבות זאת שוחררו שני החרדים שנעצרו, ורק אז ניאותו המפגינים שהקיפו את הסניף להתפנות מהמקום - והעובדים יכלו לצאת החוצה אחרי שעות.


  המהומה סביב הסניף, היום בצהריים (צילום: אבי שפירא, חדשות 24)

   

  המהומה החלה בעקבות טענות של חרדים, כי מבזקי החדשות באינטרנט המוצגים בסניף אסורים לצפייה, מאחר והם מציגים "חומרים לא צנועים". במשך שעה ארוכה היו העובדים סגורים בסניף וחששו לצאת, בעוד המתפרעים, מפלגי "הסיקריקים" ו"נטורי קרתא" שבעדה החרדית, ניסו לפרוץ פנימה ולהרוס את המסכים. אחד המפגינים אמר ל-ynet כי הם דורשים להפסיק לאלתר את הצגת המבזקים במקום: "זה אזור של חרדים".

   

  שניים מהמפגינים אף נכנסו לסניף בכוח, התעמתו עם המאבטחים, ניתקו את כבלי החשמל בסניף, ותוך זמן קצר נעצרו על-ידי כוח משטרה. המפגינים בחוץ ריססו על כל חלונות הסניף גרפיטי שבו נכתב "הקץ לפרסומי שחץ". כן תלשו תיבת דואר והפילו אותה על הרצפה. עובד סניף הדואר סיפר ל-ynet כי המתפרעים היכו עובדים ושברו זכוכיות בתוף הסניף. כשהשוטרים עזבו את המקום,

  קראו לעברם המפגינים "ציונים" ו"נאצים", אך לא התפתחו עימותים פיזיים נוספים.

   

  במשך כמה שעות ניהלו הדואר והמשטרה מגעים בניסיון להגיע להבנה עם פוסקים מהעדה, שדרשו להסיר את המבזקים לאלתר ולשחרר את שני העצורים. אחרת, איימו, יקראו לחרם נגד רשות הדואר, בדומה לחרם שיש היום נגד חברת "אלקטרה", בשל מעורבותה בבניית מתחם אנדרומדה ביפו.

   

  מרשות הדואר נמסר כי מדובר ב"אירוע נקודתי", אותו ניסו לפתור במהירות על מנת לשוב ולספק שירות לתושבי האזור: "מבזקי החדשות שהוצגו, לא היה בהם דבר המציג חומרים שאמורים לפגוע - ולכן לא ברור על מה קמה המהומה. למרות הכול, אנו מקווים שהקשר הטוב עם התושבים יימשך".

   

  Read this article in English


  פורסם לראשונה 18/07/2010 13:11

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  שני המתפרעים שנעצרו
  צילום: אבי שפירא, חדשות 24
  "הקץ לפרסומי שחץ". כתובת שרוססה במקום
  צילום: שמוליק גרוסמן
  מומלצים