שתף קטע נבחר

רבנים: איסור השכרה לזרים מזכיר ימים אפלים

גילוי דעת של 51 רבנים נגד עצומת אנשי הדת שאסרו על השכרת דירות לזרים בדרום ת"א: "זה לא עולה בקנה אחד עם ערכים יהודיים אנושיים"

עשרה ימים לאחר שנחשפה ב-ynet עצומת הרבנים מדרום תל אביב שאסרו על השכרת דירות לזרים, אמש (א') הגיעה התשובה: 51 רבנים מהזרמים הקונסרבטיבים, הרפורמים, וגם מספר אורתודוקסים, חתמו על גילוי דעת המתנגד לעצומת הרבנים.

 

בגילוי הדעת טענו הרבנים, השייכים לארגון "שומרי משפט - רבנים למען זכויות אדם", כי "האיסור להשכיר הדירות אינו עולה בקנה אחד עם ערכים יהודיים אנושיים. כעם שידע פליטות, דיכוי וגירוש, אנו מוחים על איסור זה,

המעלה בזיכרוננו ימים אפלים בתולדות ימי עמנו". 51 הרבנים טענו כי מקביליהם האורתודוקסים "שכחו כי גרים היינו בארץ נכרייה, והוציאו דיבת ההלכה".

 

עוד נכתב: "כל עניין האיסור מקורו בפחד וניסיון להגביר פחד מפני איום של ריבוי זרים בשכונות העיר. רבנים בתל אביב שחתמו על איסור השכרת דירות לזרים טועים ומטעים את הציבור". לטענת הרבנים הרפורמים, הישענות הרבנים בעצומה על ההלכה ועל שולחן ערוך מופרכת, משום שהנימוק ההלכתי מבוסס על כך שהגרים מכניסים לבתיהם אלילים של עבודה זרה, "וכידוע אין זה המצב בתל אביב כלל, על אחת כמה וכמה בזרים שאמונתם נוצרית שאינה נחשבת בהלכה כעבודה זרה. גם נישואי תערובת עם עובדים זרים אינם תופעה נפוצה כלל".

 

אחת ממארגנות גילוי הדעת היא מנהלת מחלקת החינוך ב"שומרי משפט", הרב נאוה חפץ, שבשיחה עם ynet הסבירה כי הרבנים שחתמו על גילוי הדעת באים מכל הארץ:

"לא ייתכן שבמדינה שקוראת לעצמה דמוקרטית ייצאו בשם העולם היהודי כאלו הצהרות, בעיקר מפני שאנו עם שמחנך את ילדיו על טראומות העבר, ויוצרים למעשה טראומות של גירוש והפרדה".

 

בדרום תל אביב טוענים למצוקה אמיתית ולאווירת פחד ברחובות.

"יכול להיות שיש בעיה שצריכה להיפתר על-ידי הממשלה. הצעקה שלנו היא נגד האיסור להשכיר להם בתים, כי אם הם כבר פה, הם כבר פה. שיפנו את האצבע המאשימה לשלטון. אין לנו מספיק מידע עד כמה זה נכון ש-40 אחוז מהפשיעה (כך נטען בעצומה -י.ז) באה מהם".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 18/07/2010 23:39

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הרב נאוה חפץ. " אם הם כבר פה, הם כבר פה"
העצומה המקורית
מומלצים