שתף קטע נבחר

אנס בי-ם בת 60 מנורבגיה ונידון ל-14 שנות מאסר

איסמעיל אל-שואמרה ושניים מחבריו אנסו את האשה, שהתנדבה ביחידה להגנת ילדי פליטים של האו"ם. השופטים: "הביצוע בחבורה מקנה לאירוע צביון אפוקליפטי מרושע ואכזרי"

באה לסייע לילדים ונפלה קורבן לאונס אכזרי: 14 שנות מאסר בפועל נגזרו על פלסטיני בן 20, שהורשע באונס, מעשה סדום, מעשים מגונים ובשוד של אזרחית נורבגית בת 60, שהגיעה לארץ להתנדב ביחידה להגנת ילדי פליטים של יוניצ"ף בירושלים.

 

מגזר הדין של שופטי בית משפט המחוזי בירושלים עולה כי בדצמבר 2008 נכנס איסמעיל אל-שואמרה יחד עם שלושה מחבריו ללא אישורי כניסה לבית חנינא, שם הבחינו באשה. הם עקבו אחריה ולאחר שנודע להם שהיא גרה לבדה החליטו לשדוד אותה. שלושה מהחברים פרצו לדירתה דרך החלון, קשרו את ידיה ורגליה, אנסו אותה וביצעו בה עבירות מין לפי התור. לאחר מכן נטלו ממנה כסף ותכשיטים. החבר הרביעי חיכה להם בחוץ.

 

בחודש אוקטובר האחרון כזר בית המשפט המחוזי בירושלים על שניים מהנאשמים - 15 ו-12 שנות מאסר - לאחר שלא ניהלו הליך הוכחות במשפטם.

 

נציג הפרקליטות, עו"ד זוהר גיאת, טען במהלך המשפט כי יש לגזור על אל-שואמרה עונש מאסר ארוך, מפני שהיה מנהיג החבורה. לדבריו, תסקיר המבחן הצביע עליו כהיותו חסר אמפתיה לקורבן ועל העובדה שלא נטל אחריות על מעשיו.

 

השופטים יעקב צבן, חנה בן-עמי ורפי כרמל קבעו כי המעשים שביצעו הנאשמים מופלגים בחומרתם וכי "נסיבות המקרה והביצוע בחבורה מקנה לאירוע צביון אפוקליפטי מרושע ואכזרי". שלושת השופטים התייחסו לעובדה כי החבורה ביצעה מעשים מגונים ומעשי אונס בתיירת, בזמן שהחברים האחרים חיכו בחדר הסמוך שם שתו, אכלו וצחקוו. "היתה פה אטימות, אכזריות וחוסר רגישות אנושית", קבעו השופטים בגזר הדין.

 

שלושת השופטים קבעו כי הנאשם היה הדומיננטי והאכזר מבין הנאשמים: "אטום, חסר רגישות ועם זאת עם יכולת מניפולטיבית". בנוסף גזרו השופטים על מחמוד כעבנה, שלא היה שותף לאונס, שמונה שנות מאסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: חיים זיו
צחקו ואכלו בזמן שהאחרים אנסו. אילוסטרציה
צילום: חיים זיו
מומלצים