שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  נדחה ערעור "המחבל היהודי": לא ייפגש עם סנגורו

  בית המשפט המחוזי קבע כי חיים פרלמן, שמאז שנעצר בשבוע שעבר בחשד לרצח 4 ערבים נמנעה ממנו האפשרות להיפגש עם עורך דינו, ימשיך לחכות. הסנגור לא מבין: "הגיוני לחשוש משיבוש חקירה ביומיים הראשונים למעצר, אבל אחרי שבוע?"

  לא יראה עורך דין, לפחות בינתיים: בית המשפט המחוזי בפתח-תקווה דחה אחר הצהריים (יום ד') את ערעורו של "המחבל היהודי" חיים פרלמן, החשוד ברצח ארבעה ערבים בירושלים ובעוד שבעה ניסיונות לרצח, על כך שנאסר עליו להיפגש עם סנגורו. מאז מעצרו של פרלמן לפני יותר משבוע, הוא לא נפגש עם עורך הדין להתייעצויות, בעקבות בקשת השב"כ שבשלב זה של החקירה ייאסר עליו לעשות כן.

   

  עורך דינו של פרלמן, שרון נהרי, ייצג אותו בערעור שהוגש למחוזי על החלטת בית משפט השלום בפתח-תקווה, ואמר במהלך הדיון כי "לא יעלה על הדעת שבשנת 2010, החשוד יהיה עצור במשך שבוע ולא תינתן לו הזכות להיפגש עם סנגור ולהיוועץ איתו. פגישה של סנגור וחשוד היא קודש הקודשים של זכות הייצוג במדינת ישראל, זכות זו היא נר לרגלינו".

   

  בדיון אמר עורך הדין נהרי כי הטענה שיש חשש לשיבוש הליכי חקירה טובה רק ליומיים או לשלושת הימים הראשונים של המעצר, אבל אינה תקפה עוד כשהחשוד נמצא במעצר יותר משבוע. נהרי הזכיר את נושא יוני אלזם, שמת בינתיים בכלא, ושגם לו לא ניתנה הזכות לפגוש את סנגורו. לבסוף זוכה אלזם בבית המשפט מהעבירות שיוחסו לו.

   

  את המדינה ייצגה בדיון הפרקליטות, שהגישה לשופט דו"ח סודי עמוס דפים ובקשה לדחות את הערעור. בתום הדיון נענה השופט, אברהם טל, למבוקשה.

   

  כמה פעילי ימין נכחו בדיון, ומחו על האיסור שהוטל על פרלמן להיפגש עם עורך דינו. הם טענו כי במדינה דמוקרטית לא ייתכן איסור כזה, ואמרו: "פה זה לא דמוקרטיה, פה יש משטר אחר". גם רעייתו של פרלמן השתתפה בדיון. כמו בהארכת

  מעצרו של "המחבל היהודי" בשבוע שעבר, גם הפעם התקיים בתום הדיון דיון נוסף רק בנוכחותו של פרלמן עצמו. אשתו ניסתה גם הפעם לצעוק לו מעבר לדלת, ואמרה: "אני חזקה, יהיה טוב".

   

  פרלמן, פעיל ימין בן 30 ואב לשלושה, חשוד כי לפני כ-12 שנים ביצע בשכונת מאה שערים בירושלים סדרה של תקיפות נגד פלסטינים, במה שכונה בזמנו פרשת "הדוקר הסדרתי". הוא מצדו מתעקש כי השב"כ תפר לו תיק, אחרי שניסה להפעיל אותו: "הם ארגנו את כל העבודה הזו, ביימו ממש כמו ב'טרומן'. עולם שלם של עבודה, ואנשים שמסתובבים ובאים, עובדים וחוזרים, והכל מבוים", אמר בשבוע שעבר.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  פרלמן. "פגישה עם סנגור - קודש הקודשים"
  באדיבות חדשות ערוץ 2
  עו"ד נהרי. "זוכרים את יוני אלזם?"
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים