שתף קטע נבחר

טור דה לה תור: מסלול עוקף אייפל ופסל החירות

נוסעים לפריז, לונדון, אמסטרדם או ניו יורק? כך תימנעו מהתורים הארוכים המשתרעים בכניסה לאתרים התיירותיים, כפי שפורסם במוסף "מסלול" של ידיעות אחרונות

פריז

הלובר, ממוזיאוני האמנות הגדולים והחשובים בעולם, מושך מיליוני מבקרים מדי שנה. יש להקדיש לביקור לפחות חמש-שש שעות, רק כדי להתמקד במוצגים המפורסמים ביותר כמו ה"מונה ליזה" של דה-וינצ'י.

 

 • איך לנצח את התור: מומלץ להגיע בשעות הבוקר המוקדמות, לפחות שעה לפני הפתיחה. עדיף לרכוש את כרטיס ‭"Pass The Paris Museum"‬, שחוסך המתנה בתור, ותקף לכל התערוכות הקבועות. אפשר לרוכשו במשרדי לשכת התיירות, ברבים מהמוזיאונים והאתרים וכן באתר. עוד דרך לקצר את התור: לרכוש כרטיס בעמדה הממוחשבת שבסמוך לקופות. שעות פתיחה: כל השבוע ‭;18:00-09:00‬ ד‭,'‬ ו' עד ‭;22:00‬ סגור בימי ג' ובימי חג לאומיים.

 

מגדל אייפל, ענק המתכת שהפך לסמל המפורסם ביותר של פריז הוא אחד האתרים המתויירים ביותר, ולכן גם עמוס לעייפה. בשעות השיא ובסופי שבוע העמידה בתור אורכת שעות.

 

 • איך לנצח את התור: מומלץ להגיע בימי חול, לפני שעות השיא או אחריהן. בנוסף, באתר ‬תוכלו לרכוש כרטיסים מראש (לעלייה במעלית בלבד) ולחסוך את התור. מי שמוכן לעלות ברגל יופנה לכניסה מיוחדת, שבה, כמובן, ממתינים מעטים. שעות פתיחה: כל השבוע ‭;23:00-09:30‬ מאמצע יוני עד סוף אוגוסט ‭09:00 -‬ עד חצות.


אור לעבר השמיים. מגדל אייפל מאיר בערב הסילבסטר האחרון (צילום: AP)

 

ברלין

מבנה הרייכסטאג, הבית התחתון של בית הנבחרים הגרמני, הוא שילוב מרשים של ישן וחדש, ששיאו בכיפת הזכוכית המפורסמת, המאפשרת תצפית על העיר. התור בכניסה הוא כנראה הארוך שבתורי ברלין, ועשוי לגזול שעות מיומכם.

 

 • איך לנצח את התור: דרך אחת היא להזמין מראש סיור מודרך באתר ודרך נוספת היא להזמין מקום במסעדה שעל גג הרייכסטאג בטל‭.49-30-226-2990 '‬ עם ההזמנה תקבלו מספר, שאותו תצטרכו למסור בכניסה. יש גם תור מקוצר המיועד לבעלי קשיי הליכה ולמשפחות עם ילדים עד גיל שבע. שעות פתיחה: כל השבוע ‭08:00‬ עד חצות. כניסה אחרונה ב-22:00.


כדאי להשיג כרטיס למסעדה בכיפה השקופה. הרייכסטאג (צילום: רויטרס) 

 

‬מגדל הטלוויזיה, אחד מסמלי העיר ברלין ואחד המבנים הגבוהים באירופה מהווה נקודת תצפית מרהיבה המושכת אליה תיירים רבים. התור ארוך כמעט כמו התור לכיפת הרייכסטאג, ובימי שמש ההמתנה עלולה להימשך שעתיים ויותר.

 

 • איך לנצח את התור: לרכוש מראש כרטיס VIP באתר, או להזמין מקום במסעדה המסתובבת הנמצאת בקומת התצפית, רצוי שבועיים או יותר מראש, באתר.
  שעות פתיחה: כל השבוע. מרץ-אוקטובר: ‭09:00‬ עד חצות, נובמבר-פברואר: ‭10:00‬ עד חצות.

 

ניו-יורק

פסל החירות: ליברטי איילנד, האי שבו ניצב הפסל, עמוס מאוד תמיד, ובמיוחד בסופי שבוע ובימי חג. יש להביא בחשבון את זמן ההמתנה למעבורת ואת הבדיקות הביטחוניות בכניסה לאתר. הביקור באי מצריך ארבע-חמש שעות לפחות.

 

 • איך לנצח את התור: ניתן להזמין כרטיס מראש באתר ואפילו אפשר לוותר על הביקור בפסל עצמו, ולקחת את המעבורת של סטייטן איילנד שיוצאת מבאטרי פארק מדי חצי שעה. השיט אינו כרוך בתשלום, והוא מאפשר תצפית קרובה יחסית אל הפסל ואל כל דרום מנהטן. שעות פתיחה: כל השבוע ‭;17:00-09:30‬ סגור ב‭25-‬ בדצמבר.


לקחת בחשבון בביקור של 4-5 שעות לפחות. פסל החירות (צילום: AP)

 

אמפייר סטייט בילדינג: מאז הפיגוע במגדלי התאומים חזר ה"אמפייר" המפורסם להיות המבנה הגבוה ביותר בניו-יורק. המבקרים בבניין יכולים לעלות (בתשלום) לתצפית בקומה ה‭86-‬ ולקומה ה‭.102-‬

 

 • איך לנצח את התור: לפני שמגיעים לנוף המרהיב יש לעבור שלושה תורים ארוכים מאוד - תור לבדיקות ביטחוניות, תור לכרטיסים ותור למעליות. לכן, מומלץ מאוד לרכוש מראש כרטיס באתר, וכך לחסוך תור אחד. משך הביקור: כשעתיים. שעות פתיחה: קומת התצפית פתוחה בכל השבוע החל מ-09:00. המעלית אחרונה יוצאת בשעה ‭01:15‬ בלילה.

 

רומא

הקפלה הסיסטינית שברומא היא גולת הכותרת של מוזיאוני הוותיקן. העמידה בתור מרגישה ארוכה כמעט כמו הזמן שלקח למיכאלאנג'לו לצייר על תקרת הקפלה, ולעתים נמשכת שעתיים-שלוש ויותר. הנעמדים בתור מגיעים כבר ב‭7:30-‬ בבוקר. זכרו כי לא ניתן לבקר בקפלה הסיסטינית לבדה, אלא רק כחלק מהביקור במוזיאוני הוותיקן.

 

 • איך לנצח את התור: מומלץ מאוד לרכוש כרטיס מראש באתר. מועד הכניסה נקבע לכשבוע לאחר ההזמנה, ולא ניתן להחליפו. שעות פתיחה: ב‭-'‬ו' ‭,18:00-09:00‬ כניסה עד 90 דקות לפני הנעילה; סגור בימי א' ובחגים קתוליים, למעט יום א' האחרון בכל חודש, שבו הכניסה ללא תשלום בשעות ‭.14:00-09:00‬

 

הקולוסיאום הוא האמפיתיאטרון הגדול בעולם, ולמרות שנבנה במטרה לארח קרבות גלדיאטורים, הוא מארח כיום מיליוני תיירים בשנה, שנאלצים להמתין זמן רב בדרך לקופות.

 

 • איך לנצח את התור: כמה אפשרויות - לרכוש כרטיס לפורום הרומאי, המאפשר גם כניסה ללא תור לקולוסיאום; לרכוש כרטיס מראש באתר;‬ להצטרף לסיור מודרך בקולוסיאום ובכך לחסוך את התור; לרכוש את כרטיס Pass Roma‬ באתר. שעות פתיחה: כל השבוע מ0‭8:30-‬ עד שעה לפני השקיעה.


משכנם של גלדיאטורים - ותורים אכזריים. הקולוסיאום (צילום: index open)

 

לונדון

לונדון איי: הגלגל הענק, המכונה גם "גלגל המילניום", הוא הגבוה ביותר באירופה. מתאיו דמויי הבועה נשקף נופה המרהיב של העיר, והוא הפך תחנת חובה לכל תייר.

 

 • איך לנצח את התור: ניתן להזמין כרטיס מראש (ובהנחה) באתר. יש להתייצב במקום כחצי שעה לפני המועד הנקוב בכרטיס. אם תרכשו את כרטיס ה‭,Track Fast-‬ היקר יותר, תוכלו להגיע רבע שעה לפני המועד. שעות פתיחה: כל השבוע. אוקטובר-מאי ‭;20:00-10:00‬ יוני וספטמבר ‭;21:00-10:00‬ יולי-אוגוסט ‭.21:30-10:00‬

 

המוזיאון הבריטי הלאומי, עצום הממדים, הוא אחד הגדולים, המקיפים והמעניינים ביותר בעולם. במהלך הסיור במוזיאון אל תחמיצו את אחד ממקורות הגאווה שלו - אבן הרוזטה, שהביאה לפענוח כתב החרטומים. התורים בכניסה - בהתאם.

 

 • איך לנצח את התור: כדי לחסוך זמן יקר מומלץ מאוד להזמין מראש כרטיסים לתערוכות המתחלפות במוזיאון, בטל' 44-20-7323-8181‬ או לרכוש את כרטיס ה-London Pass באתר. שעות פתיחה: שבת-ד' ‭;17:30-10:00‬ ה‭-'‬ו' ‭.20:30-10:00 ‬

 

ברצלונה

כנסיית סגרדה פמיליה היא האטרקציה הארכיטקטונית הפופולרית ביותר

בברצלונה והגדולה ביצירותיו של האדריכל והאמן אנטוניו גאודי. המקום מושך אליו מיליוני מבקרים מדי שנה. למרות התורים, מומלץ בחום לא לוותר על הביקור בכנסייה ועל העלייה לתצפית מהמגדל (תורים נפרדים‭.(‬

 

 • איך לנצח את התור: מומלץ להזמין מראש כרטיס בטל' ‭34-902-101-212‬ או באתר. שעות פתיחה: אוקטובר-מרץ - כל השבוע ‭;18:00-09:00‬ אפריל-ספטמבר - כל השבוע 20:00-09:00.

 

‬אמסטרדם

 

"בית אנה פרנק" הוא זה שבעליית הגג שלו הסתתרו אנה פרנק ובני משפחתה במהלך השואה. המקום הפך למוזיאון בשנת ‭,1960‬ וכיום הוא אחד ממוקדי התיירות החשובים באמסטרדם ותורים ארוכים משתרכים לפתחו. 

 

 • איך לנצח את התור: באמצעות הזמנת כרטיס מראש באתר‭.‬ דבר אמנם כרוך בוויתור על הנחות שונות שניתנות לפעמים בקנייה במקום. שעות פתיחה: כל השבוע מ‭.09:00-‬ שעת הסגירה משתנה משעות הערב המוקדמות בחורף ועד לשעות הערב המאוחרות בקיץ.


עץ הערמונים הידוע ליד ביתה של אנה פרנק באמסטרדם (צילום: AP)

 

 • מיכאל שיחור הוא המוציא לאור של "מדריכי שיחור"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עזרה לפענח את כתב החרטומים. אבן הרוזטה
צילום: Gettyimages Imagebank
תקרת הקפלה הסיסטינית
צילום: ablestock
חזר לימי תהילתו. האמפייר סטייט בילדינג
צילום: איי אף פי
צילום: איי פי
מצלמים את ה"מונה ליזה" בלובר
צילום: איי פי
מבנים של גאודי בברצלונה
צילום: רונה פפר
מומלצים