שתף קטע נבחר

בקרוב בנתיבות: קוטג' במיליון שקל

שכונת ענק חדשה תוקם על גדות נחל בוהו במערב העיר, בהיקף של 1,709 יחידות דיור. הערכות: מחיר קוטג' טורי יעמוד על כמיליון שקל ושל דירת 4 חדרים על 800 אלף שקל

נתיבות מתעוררת: העירייה חתמה עם מינהל מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון על הסכם לפיתוח שכונת "נתיבות מערב", על גדות נחל בוהו במערב העיר, בהיקף של 1,709 יחידות דיור.

 

 

בשלב הראשון ישווקו 691 יחידות דיור, בהן 115 מגרשים לבנייה פרטית בשיטת "בנה ביתך 86", קוטג'ים טוריים ו-490 יחידות בבנייה רוויה. יתרת המגרשים תשווק בשני שלבים, כ-500 יחידות דיור בכל פעם.

 

מלבד המגרשים שייבנו בשכונה, יוקמו בה גם 16 מבני ציבור, בהם בית ספר תיכון שכבר נמצא בבנייה, שני בתי ספר יסודיים, גני ילדים ומעונות יום, מקוואות ופארק פתוח עם מתקני משחקים.

 

הבתים שייבנו בשיטת "בנה ביתך" יהיו בגודל של 300-200 מטר, כאשר שטח המגרשים יעמוד על 850-700 מטר. הבתים שייבנו בשיטת רוויה יוקמו בבניינים של 5-4 קומות ברוב המקרים. "הבנייה לא תהיה גבוהה," מבטיח שמעון עזריאל, מהנדס עיריית נתיבות.

 

בימים אלה נמצאת העירייה במו"מ עם משרד הבינוי והשיכון להסכם לפיו המשרד יסבסד אחוז משמעותי מעלויות הפיתוח. מחיר מגרש ב"בנה ביתך", לאחר סבסוד דמי הפיתוח, יעמוד על כ-220 אלף שקל בלבד. בבנייה רוויה תהיה עלות פיתוח של 70 אלף שקל.

 

ההערכות הן שלאחר הבנייה, מחירו הכולל של קוטג' טורי יעמוד על כמיליון שקל, ושל דירת 4 חדרים על 800 אלף שקל. בעירייה העריכו שבשכונה החדשה יגורו הן תושבי העיר והן תושבי חוץ שיגיעו לנתיבות. "אנחנו מקווים שהשכונה תמשוך תושבים מחוץ לעיר ותיתן מענה לצרכים של תושבי נתיבות," אומר עזריאל.

 

תחילת שיווק מגרשים: בתוך חודש וחצי

מינהל מקרקעי ישראל צפוי להתחיל לשווק את המגרשים הראשונים במסגרת התוכנית בתוך חודש וחצי. התושבים החדשים שיעברו לנתיבות ייהנו מהטבת מס הכנסה שלה זוכים תושבי העיר, עקב הימצאות העיר באזור פיתוח.

 

שיעור הזיכוי במס הכנסה בנתיבות עומד על 13%, כאשר ההנחה המרבית יכולה להגיע ל-1,440 שקל בחודש. תקרת ההכנסה לקבלת ההטבה בשקלים עומדת על 136,680 לשנה.

 

בפעם הראשונה באזור הדרום, המדינה הסכימה שרשות מקומית היא שתפתח את התשתיות בשכונה החדשה. כך הוסכם בין ראש עיריית נתיבות, יחיאל זוהר, לבין מינהל מקרקעי ישראל ומשרד הבינוי והשיכון.

 

"בעבר מי שביצעו זאת באופן קבוע היו משרד השיכון או המינהל באמצעות חברה חיצונית," אמר אתמול ל"ממון" עזריאל. "העיקרון הוא שאנחנו קובעים את סטנדרט הפיתוח והתכנון של השכונה, רמת המדרכות, התאורה, הגנים הציבוריים, התשתיות וכל השאר."

 

היום גרים בנתיבות קרוב ל-30 אלף תושבים, והיא העיר הרביעית בגודלה בנגב, אחרי באר-שבע, רהט ודימונה. המטרה של קברניטי העיר היא להכפיל את מספר תושביה בשנים הקרובות.

 

בימים אלה החלו העבודות בפארק התעשייה "נ.ע.מ" סמוך לעיר, שבו צפויים לקום עשרה מפעלים, הראשון שבהם טרה. ראש העיר הוסיף כי בנתיבות יוקם גם מתחם קניות חדש, כך שיתווספו כ-2,000 מקומות עבודה לתושבי העיר והסביבה.

 

השכונה החדשה בבמספרים

מספר יחידות הדיור החדשות שיוקמו: 1,709 

 

ההנחה של תושבי נתיבות במס הכנסה:  13%

 

מספר מבני הציבור בשכונה: 16

 

מחיר קוטג' (כולל בנייה ופיתוח): 1 מיליון שקל

 

מספר תושבי נתיבות כיום: 30 אלף

 

גודל בית במסגרת "בנה ביתך": 300-200 מטר

 

עלות קרקע במסגרת "בנה ביתך: 220 אלף שקל

  

השתתף בהכנת הכתבה: עופר פטרסבורג. הכתבה פורסמה במוסף "ממון" של "ידיעות אחרונות"

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים