שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  Eee Pc 1008P: הממתק הוורוד של ASUS

  לא, לא מדובר בארנקה של נערה מתבגרת – כי אם בנטבוק החדש של ASUS, אשר עוצב על ידי מעצב העל קרים ראשיד. חוץ מאשר שם וייחוס יש בו עוד מספר הפתעות מעניינות. בדקנו

  "היי, איזה חמוד! גם לי יש תיק יד כזה", אמרה צעירה אופנתית שהזדמנה למערכת, בהצביעה על ה-1008P Eee Pc. זוהי טעות תמימה לחלוטין, שכן הנטבוק הזה מעוצב בכוונה כתיק יד נשי.

   

  איננו יודעים אם לפאריס הילטון כבר יש מחשב כזה, אולם נטבוק המעצבים החדש של ASUS נראה כמו אקססורי חובה לסטייל הצעיר שמאפיין את הכוכבנית ודומותיה. הוא עוצב על ידי קארים רשיד, ומושק במקביל לקו האופנה האחרון של מעצב העל.

   

  עיצוב ומבנה: נטבוק-טופי

  ה-1008P נראה כמו ארנק לנשים, אך ללא רצועות נשיאה: הן בגודל, הן בעובי והן בעיצוב. זהו נטבוק קל ודק, ולו עיצוב יוצא דופן: צבעו ורוד פוקסיה, ולכל אורכו יש רשת חריצי שתי וערב, בצורה המדמה מראה של תיק עור צבוע. זהו מחשב מאוד מרשים ואלגנטי, בעל נוכחות. "זה הדבר הכי ורוד שראיתי", אמר אחד מאנשי הערוץ כשהגיע המחשב למערכת.


  בדומה לסדרת הפרימיום UX, גם לדגם זה קווים נקיים מאוד, שכן כל השקעים והיציאות שלו נמצאים בתוך תאים מחופים, אותם ניתן לפתוח כדי לחבר כבל.

   

  כאשר פותחים אותו, ניתן לראות שחלקו הפנימי מצופה פלסטיק שחור, בצבע מט למקלדת וסביבותיה – ובצבע מבריק למסגרת המסך.

   

  המסך הוא בגודל של עשרה אינץ', ובעל רזולוציה של 1066על 600 פיקסלים. זהו מסך שאינו מסתנוור בנקל, ומתאים לעבודה גם תחת תאורה ישירה.

  המקלדת, בעיצוב צ'יקלט, נראית צפופה במבט ראשון, כיאות למקלדת של נטבוק קטן. לאחר הקלדה ממושכת נוכחנו לגלות כי היא נוחה יותר ממקלדות מקבילות – אם כי לא נועדה למטיבי הקלדה או למי שידיו מעט גדולות.

   

  עם זאת, פריסת המקשים וגודלם תוכננו היטב, ומהנדסי ASUS ניצלו בצורה נכונה את המרחב המצומצם שעמד לרשותם.

  בסביבת המקלדת תמצאו כפתור הפעלה, כפתור משולב לנטרול משטח ההצבעה ולהפעלת מערכת ההפעלה המשנית, ונוריות חיווי לחיבור אלחוטי, כונן קשיח, טעינה ונעילה. בסך הכל, עיצוב מאוד נקי ואלגנטי.

   

  משטח ההצבעה שומר על הקו העיצובי של יתר דגמי Eee Pc החדשים, והוא מובנה במסגרת המקלדת, ומופרד ממנה על ידי חספוס. יש לו תכונות רב-מגע לגלילה אופקית ואנכית, זום וסיבוב תמונה, אשר לא מזהים כל מחווה בצורה מושלמת. בנוסף, יש לו כפתור ארוך אשר מתפקד כלחצני עכבר, אלא שהוא מעט נוקשה ולא הכי נוח.


  חידושים והפתעות

  עד כאן תיארנו לכם נטבוק קטן סטנדרטי למדי. אולם במבט שני, ניתן לראות כי יש ב-1008P כמה הפתעות וחידושים מעניינים. ראשית, דגם זה כולל סוללה פנימית דקה במיוחד, אשר נמצאת בחזית חלקו התחתון. זהו מיקום מעט תמוה לסוללה, שכן התחממותה עלולה להיות מורגשת במשטח העכבר ובצדדיו, היכן שנחות ידיכם בעת הקלדה.

   

  עם זאת, לא מורגשת ההתחממות בצורה שמפריעה לעבודה. שנית, תמצאו בו חיבור VGA הנשלף מתחתיתו, ומתחבר לשקע מיקרו USB שבצידו.

   

  ASUS התקינה במחשב מערכת הפעלה משנית מבוססת לינוקס, שהיא נוחה מאוד לגלישה ויישומי מולטימדיה בסיסיים, וגם ממשק מובנה במערכת ההפעלה הראשית המאפשר גישה מהירה ליישומי בקרה, מולטימדיה, משחקים ושירות אחסון מקוון.

  לדגם זה יש רק שני שקעי USB, ואין כלל שקע HDMI - אשר הפך לסטנדרט בקרב מתחריו בקטגוריה.

   

  ביצועים: ורוד חיוור

  המחשב מונע במעבד אינטל Atom N450, מעבד חד ליבתי אך כפול נימים (Threads), ולו מהירות שעון של 1.66 גיגהרץ וזיכרון מטמון של חצי מגבייט. זהו מעבד המניע לא מעט מהנטבוקים שנמכרים בישראל. הכונן הקשיח של דגם זה הוא בנפח 250 גיגה. למחשב הנבדק היה גיגה אחד של זיכרון, שהוא נתון מינימלי בקטגוריה ולא מאפשר למעבד החזק להציג את מלוא יכולתו.

  הדבר מורגש בכל פעם שמנסים לבצע פעולות קצת יותר תובעניות משימוש בסיסי. פתיחת מספר תוכניות במקביל מתבצעת באיטיות מה, ויישומי מולטימדיה פועלים עליו בצורה

  חלקית – סרטי 720P קופצים ונחתכים מעט, וסרטי 1080P הם בגדר התעללות במחשב זה.

   

  למחשב יש כרטיס מסך אינטגרלי של אינטל מסדרת HD (שם אירוני למדי בהתחשב בחוויית הצפייה בסרטים בדגם זה), אשר אף הוא חלש ביחס לקטגוריה, שברבים מהדגמים בה מותקן כרטיס ION חזק של אנוידיה. בשורה התחתונה, כל מה שאינו גלישה, כתיבת טקסט, או שימושי נטבוק קלאסיים מתיש ומעייף את ה- 1008p. 
   

  סוללה ופליטת חום

  למחשב המעצבים יש גם סוללת-מעצבים. היא מותקנת בחזיתו, ונשלפת מהצד. יש לה עיצוב ארוך ודק מאוד אשר נועד לחסוך במקום. אנו שמחים לראות חידושים בתחום זה – לעיצוב שבחרה ASUS יתרון חשוב בהרחקת הסוללה מלוח האם, מה שמצמצם במעט את צבירת החום בחלל המחשב. הסוללה עצמה היא בעלת שישה תאים ותספיק לכם לקצות פחות משש שעות של שימוש סביר.


  על אף שאין למחשב זה פתחי אוורור גדולים, פליטת החום שלו נמוכה מאוד. המאוורר עובד באופן קבוע, אולם הוא מוגדל ובעל סיבוב איטי כדי לשמור על פעולה חרישית. בפעולה מאומצת ניתן להרגיש בהתחממות בחלקו התחתון, אך לא בצורה שמפריעה לעבודה – יתרון חשוב.

  סיכום: למסתכלים בקנקן

  כאשר משילים ממנו את עטיפתו הממתקית למראה, זהו נטבוק לא רע אשר מציג חידושים עיצוביים מעניינים ושימושיים. אמנם מסך של עשרה אינץ' אינו נוח לסקירת טקסט, והמקלדת מתאימה בעיקר לאצבעות עדינות, אבל בכל הנוגע לשימושי נטבוק בסיסיים – זהו מחשב סביר בהחלט.

  מצד שני, ברגע שרוצים לפתוח מספר יישומים במקביל או לצפות בסרט HD – נתפסת ASUS בקלקלתה, שכן התקנת גיגה אחד בלבד של זיכרון לא עולה בקנה אחד עם צרכי המשתמש הממוצע. מחשב מעצבים נתפס מלכתחילה כמוצר פרימיום, ועל כן מן הראוי שתתקין בו החברה כרטיס מסך חזק יותר ושני גיגה זיכרון.

  אבל יתרונו הגדול של ה-P הוא מבחוץ, ולא מבפנים. העיצוב שלו הופך אותו למתנה אופנתית ויקרה עבור הבת, לקראת החזרה לבית הספר – עבור החברה הסטודנטית

  האופנתית או עבור כל מי שבאמת, אבל באמת אוהב ורוד פוקסיה.

  Asus EeePc 1008p KR

  ציון:


   

  יתרונות: עיצוב חדשני, מקלדת, סילוק חום
  חסרונות: ביצועים וחומרה חלשה, אין שקע HDMI, מחיר
  שורה תחתונה: עבור מי שמסתכל בקנקן

   

  מפרט טכני

  מידות/משקל: 260 מ"מ x‏ 180 מ"מ x‏ 18 מ"מ‏ / 1.2 ק"ג עם סוללת 6 תאים

  מעבד: intel Atom N450 1.66Ghz

  זיכרון: 1GB DDR3

  כונן קשיח: 250GB

  תצוגה: מסך בגודל 10.1 אינץ', 1066X600 פיקסלים

  מעבד גרפי: Intel GMA 3150

  ממשקים: VGA,2xUSB, קורא כרטיסים משולב, אוזניות+מיקרופון, חריץ מנעול קנזינגטון, מצלמת רשת

  תקשורת: 802.11b/g/n, Bluetooth

   

  למפרט המלא באתר היצרן

  לכל סקירות הניידים

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים