שתף קטע נבחר

אחרי שעות של חרדה: הלוחם שנמלט שב לביתו

מדינה שלמה דאגה לשלומו, מאות חיילים ומתנדבים חיפשו אחריו קרוב ליממה - אולם בסופו של דבר, שב הלילה לביתו נדב הימן, לוחם סיירת מטכ"ל שנמלט באימון שבי של יחידתו. "זה הפתיע", סיפרו במושב כוכב מיכאל על רקע קריאות השמחה מביתו

הוא הקפיץ מאות חיילים, שוטרים ומתנדבים, גרם דאגה וחרדה לקרוביו - אולם בסופו של דבר, שב הלילה (יום ו') לביתו נדב הימן, בן 21, לוחם סיירת מטכ"ל שנמלט אתמול לפנות בוקר במהלך אימון שבי של יחידתו באזור יער חרובית. ראש מועצת חוף אשקלון, יאיר פרג'ון, אמר ל-ynet כי בני משפחתו של הלוחם נמצאים נמצאים עמו בביתם, שבמושב כוכב מיכאל.

 

"במהלך החיפושים שלנו במושב הבחנו פתאום בחייל נכנס למושב וצועד באחד השבילים לכיוון ביתו. זה היה מאוד מפתיע, רציתי לגשת אליו אבל העדפתי שלא בשלב הזה", סיפר אחד התושבים. "הוא נכנס לבית בו היו הוריו וניתן היה לשמוע את קריאות השמחה מבחוץ. כרגע הבית סגור וכולם איתו יחד".


חבריו של החייל במושב (צילום: צפריר אביוב) 

 

עדיין לא ברורות נסיבות היעלמותו של החייל. בעיצומו של מסע שהחל אתמול בלילה ונמשך יותר מ-20 ק"מ, במסגרת אימון שבי, ניתק עצמו הימן מהקבוצה ופתח בריצה מהירה לתוך היער, כשבחוץ חושך מוחלט. כעבור כמה דקות, משלא שב, החלו חבריו לנשק לחשוד כי דבר מה אינו כשורה ופתחו בסריקות שהתרחבו במהלך הבוקר.

 

במהלך האימון, הנחשב לאחד מהקשים ביותר בצה"ל, הביע הימן באוזני חבריו כמה אמירות ששידרו חוסר שביעות רצון שהוא חש מהמצב. אחרי שנעלם, החיילים סרקו כשני קילומטרים ולא איתרו אותו. בד בבד, הוחלט לבנות פרופיל אישי שלו, באמצעות שיחות עם צוות המפקדים וחבריו לשירות ומחוצה לו. כבר בתחילה העריכו בצה"ל כי הסיכויים שנחטף קלושים.

 

עד שעות הלילה נמשכו החיפושים אחר הימן, בעזרת כוחות רבים של צבא ומשטרה. כמעט כל התושבים במושב כוכב מיכאל התגייסו כדי לסייע למשפחה, המוכרת ביישוב.

אחד התושבים אמר כי החייל מכיר את השטח ונהג לסייר באזור. "מלכתחילה הנחת המוצא שלנו הייתה שהוא כנראה יגיע הביתה בשלב כלשהו", אמר פרג'ון.

 

תושב אחר תיאר את הימן, ואמר: "הוא תמיד הצטיין בכל דבר שעשה, בלימודים ולאחר מכן. הוא התגייס לשריון אך תמיד רצה להגיע למטכ"ל. הוא בחור מאוד מסודר ויסודי ולכן כל העניין הזה מאוד מפתיע אותנו. לא מתאים לו להיעלם ככה".


פורסם לראשונה 23/07/2010 00:27

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נדב הימן
באדיבות דובר צה"ל
חבריו של החייל במהלך החיפושים
צילום: צפריר אביוב
חיילי צה"ל מחפשים אחר הלוחם
צילום: רועי עידן
מומלצים