שתף קטע נבחר

Dell תשלם 100 מיליון דולר כופר

יצרנית המחשבים הגדולה תשלם לרשות לניירות ערך האמריקנית (SEC) כופר של 100 מיליון דולר, בשל העובדה שלא דיווחה למשקיעיה על תשלומים מאינטל תמורת השימוש הבלעדי במעבדיה - וכללה אותם בשורת הרווח

יצרנית המחשבים dell תשלם 100 מיליון דולר ככופר לרשות לניירות ערך האמריקנית (SEC), כפיצוי (ללא הרשעה, בניגוד לקנס) על כך שהשתמשה בתשלומים שקיבלה מאינטל כדי לנפח את רווחיה במשך במשך חמש שנים. כך הודיע הממשל הפדרלי אמש (ה'). במסגרת ההסכם עם הרשות , ישלם מייסד ויושב ראש החברה, מייקל דל, קנס אישי של ארבעה מיליון דולר, בנפרד מהפיצוי שנקבע לחברתו.

 

ההסכם הוא תוצאה של חקירה בת חמש שנים של הרשות. על אף שהקנס ל-Dell עצמה אינו הקנס הגבוה ביותר שקיבלה אי פעם החברה, הקנס האישי למייקל דל הוא חריג בהיקפו.

 

SEC האשימה את דל, המנכ"ל הקודם קווין רולינס וג'יימס שניידר, מנהל הכספים של החברה בהפרות לכאורה של חוקי הגילוי הנאות. שניידר ושני מנהלים נוספים אף הואשמו בתרמית כספים, לכאורה.

 

"תגמול" מיוחד מאינטל

החברה לא גילתה למשקיעה, סכומי כסף גדולים שקיבלה מאינטל, בתמורה לכך שלא תשתמש במעבדים מתוצרת יריבתה, AMD. סכומים אלה אפשרו ל-Dell לעמוד בתחזיות רבעוניות. כאשר אינטל הפסיקה את התשלומים, Dell שוב הטעתה את משקיעיה, בכך שלא גילתה להם את הסיבה האמיתית לירידה ברווחים.

 

Dell ומייסדה סירבו להודות או להכחיש את הטענות, אך החברה תשכור בעתיד יועצים חיצוניים כדי לשפר את שקיפותה והתחייבה שלא להפר בעתיד את כללי הגילוי הנאות. החברה, שמושבה בראונד רוק טקסס, היא יצרנית המחשבים השלישית בגודלה בעולם, אחרי HP האמריקנית ואייסר הטאיוואנית.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
ישלם ארבעה מיליון דולר. מייקל דל
צילום: איי פי
מומלצים