שתף קטע נבחר

הסניגור: בשב"כ אמרו לפרלמן שאשתו נערת ליווי

פרקליטו של "המחבל היהודי" נפגש איתו לראשונה מאז שנעצר. פרלמן טען כי החוקרים לקחו יומנים אישיים ואיימו שיגידו לאשתו שהוא הומו. עורך דינו: "קשרו אותו לכסא באמצעות אזיקים בידיים וברגליים, במשך 16 שעות ביום. הוא ישמור על שתיקה". השב"כ: החקירה מתנהגת על פי כל הכללים והנהלים

"החוקרים התנהגו אליו בברוטליות, מנעו ממנו שינה, טענו שאשתו עובדת כנערת ליווי וקשרו אותו לכסא". הטענות הקשות הללו הועלו היום (ו') על ידי עורך דינו של חיים פרלמן, שחשוד כי רצח ארבעה ערבים ודקר אחרים, לאחר של"מחבל היהודי" אושרה לראשונה פגישה עם פרקליט. בשב"כ הגיב לטענות ואמרו  כי החקירה מתנהלת על פי כל הכללים והנהלים. 

 

פרקליטיהם של פרלמן ודוד סיטבון, החשוד השני, נפגשו עימם לראשונה מאז המעצר במתקן הכליאה בפתח-תקווה, שם שוהים השניים. הפגישה נערכה כאשר רק הפרקליטים נוכחים עם לקוחותיהם. פרלמן העלה טענות על התעללויות פיזיות ונפשיות אותם הוא עובר, כביכול.

 

"הופתעתי לשמוע על התעללויות פיזיות ונפשיות שעובר פרלמן, המתאימות למדינות חשוכות ולמשטרים אפלים", אמר ל-ynet פרקליטו של פרלמן, עורך דין שרון נהרי. "נדהמתי לשמוע מהלקוח שלי שקשרו אותו לכסא באמצעות אזיקים בידיים וברגליים במשך 16 שעות ביממה, כאשר במשך כל הזמן הזה, שלושה חוקרים מתנהגים כלפיו בברוטאליות ובצעקות ומונעים ממנו שינה".

 

עו"ד נהרי טען כי פרלמן, החשוד כי הוא "הדוקר הסדרתי" מ-1998, נחקר מדי יום עד חצות: "זהו רק חלק מהעינויים אותם הוא עובר, ואנחנו נפנה לבית המשפט בנושא הזה. את השאר נפנה לתשומת לבו של בית המשפט. פרלמן שומר על זכות השתיקה וימשיך לשמור עליה לאור התנהגות השב"כ והחוקרים, ולאור העובדה שכבר מסר את גרסאותיו לשב"כ במספר הזדמנויות".


אשתו של חיים פרלמן. השב"כ קרא את יומניו? (צילום: גיל יוחנן)

 

ל-ynet נודע גם כי פרלמן סיפר לפרקליטו שחוקרי השב"כ והמשטרה לקחו לו יומנים אישיים בעת הפשיטה על ביתו. לטענתו, הם איימו גם כי יספרו לאשתו שביומנים כתוב כי הוא הומו, ובעקבות זאת היא תתגרש ממנו. הפרקליט טען כי החוקרים הטיחו בחשוד שאשתו עובדת בתור נערת ליווי, על מנת להוציא ממנו הודעת שווא.

 

השב"כ: זה עוד שלב במסע ההכפשות

בשב"כ הגיבו להאשמות פרקליטו של פרלמן ואמרו כי "חקירתו מתקיימת על פי כל הכללים, הנהלים ועל-פי דין, ומתנהלת תחת פיקוח בתי המשפט. במסגרת הליכים אלו, נשאלו הנחקרים לגבי מצבם, ולא העלו כל טענות הנוגעות להתעללות לכאורה, כדוגמת אלה המושמעות כעת על ידי עורכי דינם. מדובר בשלב נוסף במסע ההכפשות המתנהל כנגד שירות הביטחון הכללי מאז מעצרם של החשודים".

 

בנוסף לפרלמן, גם סיטבון שוחח במשך כשעה וחצי עם פרקליטו, עו"ד אריאל עטרי, ולא תיאר יחס יוצא דופן מצד חוקרי השב"כ. לטענת עורך הדין, החוקרים התעניינו בעיקר בהיכרותו עם פרלמן, כאשר סיטבון סיפר להם כי הכיר אאותו כאשר היה בן 14 באזור שכונת "גוש 80". השניים, לדברי סיטבון, היו מטיילים ומשתתפים בהפגנות ביחד, ונפגשים בעיקר בסופי שבוע ובחופשים. החוקרים שאלו אותו על קשר לפשע אותו ביצע כביכול פרלמן, וסיטבון טען כי אינו יודע על כך דבר.

 

סיטבון: ניסו להכניס לתא שלי מדובב

סיטבון סיפר לחוקרים על אירוע שקרה בפורים לפני 14 שנה, בשכונת שמואל הנביא בירושלים - אז השליך פרלמן רימון הלם במגרש

 כדורגל ריק. לפרקליטו אמר כי החקירה סבבה סביב נושא זה, ובה ניסו החוקרים לברר האם סיטבון היה מודע לכך שפרלמן חשוד בדקירות וברצח. סיטבון אמר כי אינו יודע על כך וסיפר להם שמגיל 16 הקשר ביניהם נחלש. לדבריו,

החוקרים חקרו אותו שעות ארוכות הדגישו בפניו כי הם "לא רוצים אותו, אלא את פרלמן". 

 

לדברי עו"ד עטרי, החוקרים אמרו לסיטבון שהוריו עוכבו אתמול בנתב"ג לחקירה. מרשו טען גם ניסו להכניס לו לתאו מדובב. המפגש בין עורכי הדין לשני החשודים התבצע לאחר ששופט בית המשפט העליון אדמונד לוי קבע אתמול כי אין למנוע זאת. "שוכנעתי כי מניעת המפגש אין בה כדי לשרת מטרה ראויה כלשהי שלא ניתן להשיגה גם אחרי שלעותרים תינתן האפשרות להיפגש עם סנגוריהם", כתב בהחלטתו. את עורכי הדין של השניים מינה ארגון "חננו", המלווה את המשפחות.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים פרלמן. שומר על זכות השתיקה
באדיבות חדשות ערוץ 2
עו"ד שרון נהרי. טוען כי התעללו במרשו
צילום: עזרא ארבלי
עו"ד אריאל עטרי. מייצג את סיטבון
מומלצים