שתף קטע נבחר

נערים הודו שגרמו לדליקה ליד י-ם: "מעשה קונדס"

בחקירתם סיפרו שלושה נערים בני 15 כי ניסו להדליק מדורה קטנה עם זרדים ביער עמינדב, ולאחר שהאש התפשטה - עזבו את המקום. בשל היותם קטינים הם ככל הנראה לא יועמדו לדין, אך ייתכן שיוגשו נגדם תביעות אזרחיות

אחרי שטיולם בהרי ירושלים הסתיים בשריפתם של לא פחות מ-1,000 דונמים של יער, עיכבה היום (ב') המשטרה לחקירה שלושה נערים בני 15 וכן את ראש הישיבה שבה הם לומדים, שם הודו שגרמו ברשלנות לדליקת הענק שהשתוללה אתמול במבואותיה המערביים של ירושלים.

 

עם תום חקירתם, הגדירו במשטרת מחוז ירושלים את הדברים כ"מעשה קונדס חמור ביותר". לדברי הצעירים, ניסו בסך-הכל להדליק מדורה קטנה עם זרדים, אך משהאש התלקחה - הלכו הלהבות והתפשטו מבלי שהצליחו לכבות אותן ואחר כך עזבו את המקום. עקב היותם קטינים, מסתמן כי לא יוגשו נגדם כתבי אישום בפרשה - אך עם זאת, ייתכן כי יהיו נתונים לתביעות אזרחיות.

 

צילום: אוהד צויגנברג

 

התלמידים טיילו אתמול באזור המושבים אבן ספיר ואורה והדליקו שם אש, שהלכה והתפשטה עד שאחזה בעצים ביער עמינדב במשך שעות ארוכות ואף גרמה לשריפתם כליל של 23 כלי-רכב.

 

מחשש שהאש תתפשט, פונו אתמול היישובים אורה, אבן ספיר ועמינדב מיושביהם, ובמקביל אף נסגרה חלקית הכניסה התחתונה לבית החולים "הדסה עין כרם".

 

כמה עובדים בבית החולים ועדי ראייה אחרים דיווחו כי עשן סמיך נראה בכל האזור ותושבים רבים סגרו את חלונות הבתים. חלק מהתושבים אף חבשו על פניהם מסכות, בשל העשן הכבד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
הירוק הפך אפור. נזקי השריפה ביער עמינדב
צילום: אוהד צויגנברג
כלי רכב חרוכים, סמוך לביה"ח הדסה
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים