שתף קטע נבחר

לפני המראה לקברי צדיקים: פדופיל נעצר בנתב"ג

בן 58, שביצע על פי החשד מעשי סדום בבן 10 לפני כעשור, נעצר בשדה התעופה רגע בטרם עלייתו לטיסה לבריסל. הילד היה בנו של מכרו מהישיבה. פרקליטו: ספק שהתיק יגיע לאישום

הפדופיל מבני ברק התחזה לחסר בית ונעצר רגע לפני שעלה לטיסה. המשטרה עצרה אתמול (א') בנמל התעופה בן גוריון גבר בן 58, בחשד שביצע לפני כעשור מעשי סדום בילד בן 10, שהיה בנו של מכר שלו מלימודי ישיבה. האיש, שמתגורר בשנים האחרונות בירושלים, נדרש להגיע לחקירה בשנתיים האחרונות, אך כל ניסיונות המשטרה לעצור אותו עלו בתוהו.

 

משפחתו לא הסכימה להסגיר אותו, הוא סירב להתייצב לחקירות המשטרה - ובסופו של דבר נעצר החשוד רק אתמול בנתב"ג, רגעים ספורים לפני שהמריא לבריסל להשתטח על קברי צדיקים. בית משפט השלום בתל אביב האריך את מעצרו ביממה, השופטת דורית רייך שפירא אסרה לפרסם את שמו ואת תמונתו.

 

מפרטי החקירה עולה כי המתלונן, כיום צעיר בן 20, נצר בליבו את אשר אירע לפי החשד בשנת 2000, ורק כשהגיע לגיל 17 ניגש למשטרה והתלונן נגד החשוד. גורמים בקהילה אליה השתייך הצעיר, להם סיפר את שאירע בעת שהיה בן 10, לחצו עליו להשאיר את המידע בסוד ולא לפנות למשטרה.

 

לאחר חשיפת המקרים בפני לחוקרי מרחב דן, התקשו השוטרים לאתר את החשוד, שכתובתו העדכנית לא היתה במערכת.

לאור היעדר הכתובת, הם סברו בתחילה כי החשוד הוא חסר בית, ולכן אין סכנה שיעזוב את הארץ. בפועל, הוא טס לאומן בשנה שעברה, וחזר לישראל - מבלי שנעצר. רק במהלך השנה האחרונה הוגבלה יציאתו מהארץ, לאחר שכשלו מאמצי המשטרה לאתרו. במשטרה מתכוונים לעמת את החשוד עם המתלונן ועם כמה עדים.

 

עורך דינו של החשוד מטעם הסניגוריה הציבורית, אורי קינן, מסר בתגובה: "הוכחתי לבית המשפט שבשנה שעברה, כאשר החשוד ידע שיש חקירה נגדו, הוא טס לחוץ לארץ וחזר, וגם במקרה הנוכחי הוא התכוון לחזור ארצה כעבור מספר ימים. מדובר בחשוד ללא עבר פלילי, ונטענות נגדו טענות על אירוע לכאורה לפני 10 שנים, כאשר לא שמעתי הסברים לגבי השיהוי. הוא לא הסתבך עם החוק עד היום, ואני בספק שהתיק יגיע לכדי כתב אישום".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
נעצר לפני ההמראה
צילום: רויטרס
מומלצים