שתף קטע נבחר

מתנחלים חסמו צמתים והתעמתו עם מג"ב

מאות הפגינו ב-15 צמתים מרכזיים ביהודה ושומרון. בחלקם חסמו את הכביש. בשבי שומרון התפתחו עימותים וכוחות מג"ב זרקו רימון הלם אחרי שלטענתם הותקפו בבעיטות ואגרופים. קצין מג"ב נפצע קל, גם המתיישבים מדווחים על פצוע

ב-15 צמתים מרכזיים ביהודה ושומרון התקיימו הערב (יום ב') עצרות של ועד מתיישבי השומרון וועד מתיישבי בנימין, במחאה על הרס המבנים בגבעת רונן, באזור הר ברכה. לפעולות המחאה, שכונתה "ערבות הדדית", הגיעו מאות פעילי ימין - שבאחד הצמתים התעמתו עם כוחות מג"ב. קצין נפצע קל, ולדברי המתיישבים גם אחד מהם נפצע.

 

פעילי הימין התפללו ערבית בצמתים, ובכמה מהם חסמו את הכבישים. "זו מחאה נגד מעשי ההרס הברוטליים של אהוד ברק, ערב נסיעתו לארצות הברית", הסבירו. כוחות מג"ב התפרסו במעוד מועד בצמתים, כדי למנוע הפרות סדר.


שריפות באזור יצהר (צילום: עידו ארז)

 

בצומת שבי שומרון טענו המתנחלים לאלימות מצד כוחות מג"ב. השוטרים זרקו רימון הלם לפיזור הפגנות. לטענת המתנחלים, אחד המפגינים נפגע ופונה לבית החולים באמבולנס.

 

עקיבא סמוטריץ', תושב שבי שומרון, שנפצע בידו סיפר ל-ynet: "כמו ב-15 צמתים אחרים ברחבי יהודה ושומרון, התפללנו על הכביש וביקשנו מהרב שיגיד כמה מילים. הגיעו למקום כמה חיילים שביקשו מאיתנו לרדת מהכביש. ביקשנו עוד כמה דקות. אז הגיע ג'יפ מג"ב עם כמה שוטרים, ביקשנו מהם כמה דקות ואלה הזהירו שאם לא נרד - יפנו אותנו בכח. אז הם היכו אותנו ודחפו בברוטליות. אחד השוטרים זרק לפתע רימון הלם לעבר בתי בת השנה שעמדה בצד עם אמה. תפסתי את הרימון והעפתי אותו הצידה, אז נפצעתי בידי. חצי מטר מאיתנו התפוצץ הרימון".

 

במג"ב הסבירו כי ביקשו מהמתנחלים לפנות את הכביש, וכשאלו סרבו - החל הפינוי. לדברי כוחות מג"ב הם הותקפו בבעיטות ואגרופים ואז אחד הלוחמים זרק רימון הלם על-מנת לפזר את ההפגנה. אחד הקצינים נפצע קל בידו. "זה לא סתם דחיפות", אמרו. במקביל, דווח על כמה שריפות במספר מוקדים בשומרון.

 

הבוקר הרסו כוחות המנהל האזרחי שני קרוואנים ודיר עזים שנבנו בניגוד לצו ההקפאה בגבעת רונן. לאחר ההריסה נקטו מתנחלים

 בפעולות "תג מחיר, שמהר מאוד גרמו לעימותים ביניהם לפלסטינים. במהלך העימותים נפגעו ארבעה מתנחלים, אחד מהם באורח קשה מאבן שפגעה בראשו. הפצוע, בן 30, פונה לטיפול בבית החולים בילינסון בפתח-תקווה. שאר הפצועים נפגעו באורח קל. הפלסטינים דיווחו כי תושב הכפר בורין נפצע כאשר עשרות מתנחלים תקפו את הכפר.

 

גם בשעות הצהריים נמשכו פעולות "תג המחיר" של המתנחלים. הם הציתו על-פי החשד אש בכמה שדות. אל השטחים הבוערים נשלחו כבאיות פלסטיניות שנאבקו באש, ועשן כבד אפף את האזור.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים