שתף קטע נבחר

מעצבים קהילה

סטונדטים במכללת תילתן לעיצוב ותקשורת חזותית מציגים פרויקטים קהילתיים שונים שמנסים "למכור" את היידיש לצעירים, לקדם מכון כושר לשמנים וגם תוהים - למה בעצם חייבים להביא לעולם ילדים?

הסטודנטים במכללת תילתן - מכללה לעיצוב ותקשורת חזותית התלמידים - מתמחים בתחומים שונים של עולם הפרסום והתקשורת החזותית: עיצוב גרפי, צילום, עיצוב לאינטרנט, אנימציה, פוסטפרודקשן, איור, עיצוב אריזה, עיצוב פנים ועוד.

 

המכללה שהתמקמה בקמפוס הנמל המתחדש - פרויקט לחידוש האיזור האורבני הישן של נמל חיפה והפיכתו לאיזור בו מתקיימים לימודים אקדמיים לצד אירועי תרבות תוססים - מתייחדת בתפיסה חברתית-סביבתית עמוקה. המכללה מאתרת דרכים שונות לסייע לתלמידים המתמודדים עם בעיות בריאותיות כמו CF, דיסאוטנומיה ועוד, לעבור בהצלחה את מסלול הלימודים ולהשתלב בעבודה בתקשורת חזותית. השנה הועסקו שש מתרגמות לשפת סימנים שהקלו על סטודנטים חרשים ולקויי שמיעה להשתלב במערך הלימודים.   


 מתוך התערוכה מעצבים קהילה

 

כלל התלמידים במכללה מחויבים בהשתתפות בקורס "גרפי מעשי" בו הם נדרשים לעבוד מול ארגון חברתי ולסייע בהכנת קמפיין פרסומי המקדם את פעילותו. התוצרים לוכדו לתערוכה: "מעצבים קהילה", המציגה היבטים שונים של המושג "קהילה" ומאופיינת בפרויקטים רבים בעלי אוריינטציה חברתית:

  

שירי לוי - "+0"

שירי לא רוצה ילדים. היא לא מתעניינת בהם ולא נמשכת ללידת ילדים וגידולם. במהלך השנים היא גילתה שהיחס של החברה להיעדר הרצון לגידול ילדים הוא שלילי ונע בין ביטול הדעה החריגה לבין להתייחסות אל מי שלא רוצה ילדים כאל אדם לא נורמלי. היא ביקשה ליצור קמפיין הגורם לאנשים לחשוב על העניין פעמיים. הקמפיין נושא את השם "+ 0" בדומה לטפסים המבקשים לציין את מספר הילדים. התוספת של + מביעה את המחשבה שאולי בכל זאת כדאי לגשת לעניין בצורה חיובית.

  


 

יצירה של שירי לוי

 

איליה ברודסקי - גמילה מסמים

איליה מציג פרויקט מיוחד ובועט של גמילה מסמים במסגרת ארגון חיפאי נוצרי. איליה עבר בעצמו תהליך של גמילה בארגון "עדי י-ה-וה" שתופס את תהליך ההתמכרות והגמילה בצורה שונה ממרכזי הגמילה הרגילים. הוא ביקש להגיש את ההזדמנות החדשה ואת האפשרויות הנפתחות בפני הנגמלים. ובחר סגנון עיצובי "מלוכלך" הכולל טקסטורות חזקות – הרבה שחור לבן אך גם אדום כדי להבליט מעברים ממצבי ייאוש לתקווה.

 

אייל מוסקוביץ' – "OB's Gym".

עד לפני 4 שנים אייל היה בחור שמן מאד או כדבריו "מאלו שיושבים באוטובוס ותופסים מושב וחצי". הוא חש שהוא מפספס מסיבות ונבוך מאד להתחיל עם בחורות כתוצאה מירידה בביטחון העצמי. דיאטות לא ממש עזרו לו והוא בחר בחדר כושר כמקום אקטיבי המסב לו הנאה כדי לשרוף קלוריות ולרדת במשקל. הפעילות הצליחה מאד ואייל סבור היום שכל שמן/שמנה מסוגל לרזות.

 

כשמן לשעבר החליט ליצור קמפיין שיציג חדר כושר לשמנים. מהמילה Obesity (השמנת יתר) הוא גזר את "OB's Gym" מחיבור האותיות O ו- B יצר דמותג משעשעת ושמנה בשם "אובי" בה עשה שימוש במהלך הקמפיין בנסיון להציב לשמנים מראה מול הפנים.

 


 יצירה של שירי לוי

 

נעמה מעברי – "מוציאים את היידיש מהבוידעם"

נעמה ביקשה לנסות למכור לצעירים משהו עתיק יומין בלבוש חדש. היא סבורה שיידיש היא חלק בלתי נפרד מהשפה והתרבות שלנו ומבקשת להראות לצעירים שניתן להשתמש בה בדרכים "מגניבות". לכן יצרה קמפיין מאד צבעוני תוך כדי שימוש בפונטים שנראים עתיקים כביכול ויצרה טי-שירטים ומשחקים אינטראקטיביים שמבליטים מטבעות לשון יידיות. במהלך העבודה היא יצרה קשר עם קבוצה בברוקלין שמעוניינת לשווק את החולצות המשעשעות שיצרה תוך כדי טענה שיידיש היא "לא רק לאלטע קאקערס או למשיגנערס". 


בנוסף לעבודות הבוגרים השונות, יוצגו בתערוכה 21 כרזות של תלמידי שנה ב' בנושא "Jewish Way of Life" המוצגות כעת במקביל במוזיאונים ברחבי אנגליה.  

 

  • מחר, יום חמישי, 29.7.10, תיפתח התערוכה לקהל הרחב בטקס חגיגי שיתקיים על גג המכללה בנוכחות ראש העיר חיפה, יונה יהב. ב-17:30 תתקיים מסיבת רחוב שתציג את עבודות הבוגרים. ב-19:00 יערך טקס חלוקת תעודות וב-21:00 תחנך התערוכה. שעות הביקור: בימים א'-ה' בשעות 10:00 -20:00 ובשבת בין 10:00 – 20:00 במשך הקיץ כולו. לפרטים נוספים לחצו כאן .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מי אמר שחייבים ילדים?
עיצוב: שירי לוי
האם אפשר להצליח להיגמל מסמים?
עיצוב: איליה ברודסקי
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים