שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  יאיר נתניהו לא אותר, איחר לצבא - וקיבל ריתוק

  בנו של ראש הממשלה, המשרת בדובר צה"ל, נידון ל-10 ימי ריתוק בגין איחור. לאחר שביקש, עונשו קוצר ביומיים

  יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, נשפט לאחרונה לעשרה ימי ריתוק לאחר שאיחר להגיע לבסיס חטיבת דובר צה"ל שבו הוא משרת. קצין בכיר בחטיבה החליט להמתיק את עונשו ולקצרו ביומיים, בעקבות בקשה שהגיש. פרטי הסיפור פורסמו לראשונה בגלי צה"ל.

   

  מאז התגייס נתניהו, לפני חודשים ספורים, הוא משרת באזור ירושלים. לפני כמה ימים דיווח מפקדו כי איחר להתייצב למשימה שקיבל, וגם הניסיונות לאתרו עלו בתוהו. בסופו של דבר, הוא הופיע בריא ושלם במקום - באיחור של כמה שעות.  

   

  בעקבות האירוע הוחלט להעמיד את נתניהו לדין משמעתי, שם נגזר עליו עונש ריתוק של עשרה ימים. לאחר שריצה את רוב התקופה, ביקש נתניהו הצעיר להקל בעונשו - ולאחר שההחלטה בנושא הועברה לסגן דובר צה"ל, קצין בדרגת אלוף-משנה, הוחלט, כאמור, לקצר את העונש ביומיים.

   

  שלשום חגג יאיר נתניהו את יום הולדתו ה-19, במסיבה בה נכח גם ראש הממשלה. המסיבה התרחשה שעות ספורות לאחר אסון המסוק ברומניה, בו נהרגו ארבעה טייסים ושני מכונאים מוטסים של חיל האוויר.

   

  בשיחה עם ynet הבהירו גורמים בצבא כי ההתנהלות מול יאיר נתניהו זהה לזו שמול כל חייל אחר בצה"ל. "הוא נשפט בגין אירוע שעליו היה כל חייל עומד לדין, קיבל עונש סביר - וכאשר ביקש להמתיק את עונשו, הדבר נידון".

   

  אותם גורמים ביקשו גם לציין כי "קבלת התשובה החיובית לבקשה לקיצור העונש הגיעה לאחר שנתניהו ריצה חלק ניכר מעונשו, ולאור העובדה כי מדובר בצעד מקובל שמתבצע באותו האופן גם במקרים אחרים ומול חיילים שונים, הן בהליך של דין משמעתי והן במקרים חמורים יותר".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים