שתף קטע נבחר

אפרתי נידון ל-8 שנות מאסר: "סיוט של כל אשה"

מאבטח הרמטכ"ל שניסה לבצע מעשה סדום בצעירה בתום מסיבת הרווקים שלו, נידון ל-8 שנות מאסר בפועל, שנתיים מאסר על תנאי ופיצויים בסך 150 אלף שקלים. השופטים: "לא הצלחנו לקבל הסבר וגם לא קצה קצהו של הסבר למעשיו". ארוסתו לא הגיעה הפעם לבית המשפט

"סיוטה של כל אשה", "התנהגות של עבריין מין סדרתי" ו"ד"ר ג'קיל מיסטר הייד" - כך תיארו הבוקר (ה') שופטי בית המשפט המחוזי בתל אביב את מאבטח הרמטכ"ל ארז אפרתי, שעליו גזרו שמונה שנות מאסר, שנתיים מאסר על תנאי ופיצויים בסך 150 אלף שקל.

 

אפרתי הודה והורשע במסגרת הסדר טיעון בניסיון לבצע מעשה סדום בצעירה בת 22 בתום מסיבת הרווקים שלו בנמל תל אביב. השופטים חאלד כבוב, דפנה אבניאלי ומאיר יפרח קבעו כי "התנהגותו מאפיינת עבריין מין סדרתי, שעשה כל שיכול כדי לסיים את ביצוע העבירה. הוא עקב אחרי בחורה צעירה שנפלה כטרף בידיו. לא הצלחנו לקבל הסבר וגם לא קצה קצהו של הסבר למעשיו".

 

לבית המשפט הגיעו הבוקר אחיו וחבריו הקרובים של אפרתי כדי לתמוך בו - אך אמו וארוסתו, ורד אלי,

נעדרו. השופטת דפנה אבניאלי כתבה בגזר הדין כי "התנהגותו של אפרתי היא התגלמות הסיוט של כל אשה".

 

אבניאלי הוסיפה כי לאור העדויות של מקורביו על תרומתו לחברה ועל היותו אדם לא אלים, התנהגותו ביום האירוע הזכירה לה את האישיות הכפולה של ד"ר ג'קיל ומיסטר הייד - "מצד אחד, ג'נטלמן מכובד העוסק במחקר רפואי בשעות היום ומנגד, אדם הבולע סם בלילות והופך ליצור אפל ומעוות המבצע מעשי רצח אלימים".

 

תקיפה בסוף מסיבת הרווקים

התקיפה שבה הורשע אפרתי אירעה בנובמבר 2009, אז יצא ממסיבת הרווקים שלו כשהוא שתוי, ותפס את המתלוננת - שנכנסה למכוניתה סמוך לנמל תל אביב. הוא הוציא אותה מהמכונית, גרר אותה לשיחים ושם היכה אותה, קרע את בגדיה וניסה לבצע בה מעשה סדום.   

 


אפרתי, הבוקר בבית המשפט (צילום: ירון ברנר)

 

בתחילה הכחיש אפרתי שתקף את הצעירה, וטען כי רק רצה להטיל את מימיו. מאוחר יותר, במהלך המשפט, טען כי אינו אחראי לתקיפה משום שהורעל באלכוהול מזויף - אולם זנח בהמשך גם טענה זו, ובסופו של דבר הודה בביצוע המעשה, במסגרת הסדר טיעון. בעקבות זאת שונה סעיף האישום, מאונס בנסיבות מחמירות לניסיון למעשה סדום. 

 

השופטים קבעו היום כי הם רואים "חומרה יתרה" ביחסי הכוחות הלא שוויוניים בין הנאשם, "שכל מכריו מעידים עליו כאדם חזק פיזית, אדם המיומן בהפעלת כוח בקרב מגע ובאומנויות לחימה ששירת ביחידה מובחרת וניחן בכוחות פיזיים גדולים, מול נערה צעירה שרק ביקשה לחזור הביתה לאחר בילוי עם בן זוגה ומצאה עצמה נרדפת על-ידי הנאשם".

 

התביעה ביקשה עשר שנות מאסר

השופטים הוסיפו כי המתלוננת נקלעה שלא מרצונה ל"חלום בלהות", שבמהלכו חשה סכנה מוחשית וממשית לחייה. הם הבהירו כי "קורבן העבירה הוא גורם משמעותי ולא שולי וזניח בשיקולי בית המשפט, כאשר זה נדרש לקבוע מהו העונש הראוי להטיל על הנאשם".

 

ד"ר דנה פוגץ', ראש מרכז 'נגה' לנפגעי עבירה בקריה האקדמית אונו - אשר מייצגת את

המתלוננת - הביעה סיפוק מדברי השופטים ואמרה כי "בית המשפט שולח מסר חשוב וברור בנוגע לקורבנות העבירה ואנחנו מברכים על כך".

 

עו"ד קרן נהרי, המייצגת את אפרתי, אמרה כי קיוותה לעונש קל יותר, בשל נסיבות חייו של אפרתי והתנהגותו עד ערב האירוע לאורך כל חייו. היא הוסיפה כי לאחר קריאת גזר הדין באופן מעמיק, תשקול לערער על חומרת העונש.

 

התובעת במשפט, עו"ד רות ארז - שביקשה לגזור על אפרתי עשר שנות מאסר - אמרה כי השיקול העיקרי שבית המשפט התייחס אליו הוא המתלוננת והסבל שהיא עברה ועוברת מאז האירוע. 

 

Read this article in English

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אישיות כפולה? אפרתי
צילום: ירון ברנר
הארוסה, ורד אלי. לא הגיעה הפעם
צילום: ירון ברנר
מומלצים