שתף קטע נבחר

"המשיח" הוכה בתל-אביב, כולם ראו ולא התערבו

הצעיר שיושב דרך קבע בכניסה לשוק הכרמל ומכנה את עצמו "משיח" הותקף בברוטליות לפני כמה שבועות, התקרית תועדה בוידאו. אף עובר אורח לא סייע לו בדקות הראשונות, אבל הוא לא יוותר: "אנשים רואים אותי יושב ותוקפים, אך אמשיך לשבת פה"

אם תותקפו ברחוב, אל תסמכו על כך שמשיח יבוא, ויעזור לכם. למען האמת, אל תצפו כלל לסיוע מעוברי אורח. אף אחד לא עזר ל"משיח" מנחלת בנימין בתל-אביב, שהוכה קשות לפני מספר שבועות. סרטון וידאו שצולם בטלפון נייד חשף את התקיפה על-ידי אדם צעיר. ממשטרת מחוז תל-אביב נמסר כי אירוע התקיפה לא מוכר להם. 

 

כמעט שאין איש בקרב הקונים בשוק הכרמל שלא מכיר את הדמות בעלת השיער הארוך, שעוטה גלימה אדומה ובוהקת ויושב כדרך קבע בכיכר מגן דוד. האיש, שמגדיר את עצמו "המשיח" ושמו האמיתי הוא ארקדי, נשאל על-ידי ynet לשמו המלא, אך טען ש"זה לא רלוונטי".

 

לפני פחות מחודש, הוא היה קורבן לאלימות קשה. צעיר גברתן ומגולח ראש היכה את "המשיח" בכל חלקי גופו בשעת לילה מאוחרת, והתקרית תועדה באמצעות טלפון נייד של אחד מעדי הראייה.

 

על חולצתו השחורה של התוקף היה מודפס סמל בצורת מגן דוד. במהלך הסרטון נשמע קול של גבר שאומר: "תעזרו לו, נו, הנה באה ניידת", אך זו העזרה היחידה שקיבל התוקף. לפי הקולות שנשמעו בסרטון, לתקיפה הקשה היו עדים מספר אנשים נוספים. אף הם לא התערבו.  

 

הצעיר התוקף לא הפסיק גם כאשר "המשיח" ניסה להתרחק מהמקום. עם סיגריה דולקת

ביד אחת, התוקף התקרב אליו והטיח את ראשו במדרכה. רק בשלב זה נראו עוברי אורח מנסים לשכנע את התוקף להפסיק.

 

שבועות אחרי התקרית, התיישב אמש ארקדי בן ה-31  בכניסה לשוק הכרמל, עם ארשת שלווה על פניו ופוסטר ענק שנושא את תמונתו ולחמים ומאפים שונים, לצד הכיתובים "חמלה" ו"אמת".

 

מדי פעם הוא שוחח והשיב לשאלותיהם של עוברי אורח שהתיישבו לידו. "זו לא הפעם הראשונה שאני מותקף. אירעו בחודשים האחרונים מספר מקרים דומים", סיפר ל-ynet, "אנשים פשוט רואים אותי יושב פה ותוקפים אותי. אני לא מתכוון לוותר, ואמשיך לשבת פה. בלילה אני הולך לישון על חוף הים, כי המשטרה לא מאפשרת לי לישון כאן. לגבי האירוע ההוא - זה היה פשוט ביריון שיכור צעיר שבלי סיבה התחיל לבעוט בי, אבל לא נפגעתי באופן רציני".

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"אמשיך לשבת פה". משיח בנחלת בנימין
צילום: יואב זיתון
משיח מותקף. מתוך הוידאו
מומלצים