שתף קטע נבחר

בלוגים שפרסמו את זהותו של "ג'ורג'" - הותקפו

שני בלוגים שהציגו את שמו המלא של החוקר שנודע בכינוי ג'ורג', הופלו הערב לזמן קצר במתקפת מניעת שירות. מפעיל אחד הבלוגים: אתבע ואלחם

הבלוגר דובי קננגיסר דווח היום (ה') באתרו "לא שומעים" כי שני בלוגים ישראלים הותקפו והורדו מהרשת לאחר שחשפו את זהותו של החוקר "קפטן ג'ורג'", איש יחידת חקירות השבויים של אגף המודיעין בצה"ל, אשר נטען כנגדו כי איים באונס על מוסטפה דיראני במהלך חקירה.

 

הבלוגים "החברים של ג'ורג'", אשר מופעל בידי יוסי גורביץ והבלוג "המדרון החלקלק" של איתמר שאלתיאל פרסמו היום את שמו המלא של חוקר השבויים. זמן קצר לאחר מכן, נפלו אתריהם קורבן למתקפת DDoS (מניעת שירות מבוזרת) אשר הפילה אותם מהרשת. משתמשים שביקשו לגלוש באתריהם נתקלו בהודעת שגיאה, ולאחר מכן חזרו הבלוגים לפעול. 

 

האתרים פועלים על שרתי חברת האירוח DreamHost, ונפגעו ממתקפה שככל הנראה מקורה בכתובת בשרתי נטוויז'ן.

 

"אני אמצא את התולעת הזה"

הבלוגר עידו קינן ראיין באתרו את גורביץ, אשר הביע זעם ומחאה על ההתקפה, אותה קשר באופן ישיר לפרסום באתרו ובאתרי עמיתיו.

 

"שני הבלוגים שלנו. דיברנו עם דרימהוסט והם חזרו לפעולה. אנחנו עושים שינויי אבטחה נדרשים ואנחנו מקווים שנישאר. בנטוויז'ן לא יכלו בינתיים לעזור לי. אבל אם צריך, אני אלך לבית משפט, אני אוציא צו, אני אמצא את התולעת הזה ואני אוציא ממנו כל שקל שיש לו, וכל שקל שיהיה לו", אמר גורביץ.

 

דיראני, בכיר חיזבאללה, נחטף לישראל במבצע שנערך בשנת 1994 כקלף מיקוח במטרה לאסוף מידע על מיקומו של הנווט השבוי רון ארד. הוא שוחרר במסגרת עסקת חילופי השבויים של 2004, בה הוחזרו לישראל החטוף אלחנן טננבוים וגופות שלושה חיילים. עם שחרורו, האשים דיראני את מדינת ישראל בהתעללות קשה שעבר בעת חקירתו.

 

החוקר "ג'ורג' " כבר אינו איש יחידת החקירות. הוא משמש כיום בתפקיד היועץ לענייני ערבים במשטרת ירושלים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי אף פי
מוסטפה דיראני
צילום: איי אף פי
מומלצים