שתף קטע נבחר

אזרח סודן הורשע בהריגת בת 70 בתל-אביב

השופט, שהרשיע את יעקב אלפדל בן ה-29 בהריגת אסתר גלילי לאחר שזו הפילה פח אשפה, כתב בהכרעת הדין: "הוא היה מודע לעבירה ואדיש כלפי התוצאה הטרגית"

יעקב אלפדל, אזרח סודן בן 29, הורשע הבוקר (יום ב') בבית המשפט המחוזי בתל-אביב בהריגת אסתר גלילי, בחודש מרס סמוך לתחנה המרכזית בתל-אביב. הוא הורשע גם בשתי תקיפות וניסיון שוד ביום שבו הרג את גלילי.

 

השופט דוד רוזן כתב בהכרעת הדין: "אלפדל הביא עצמו ברצון למצב של שכרות, פרץ כל מחסום ופעל באלימות בוטה ואכזרית כלפי נשים שנקלעו לסביבתו". השופט הוסיף: "הוא היה מודע לעבירה ואדיש כלפי התוצאה הטרגית".


"פרץ כל מחסום ופעל באלימות בוטה". אלפדל (צילום: רותם מלנקי)

 

הוא גם קבע, כי המכות של אלפדל גרמו למותה של גלילי: "הנאשם היכה את המנוחה בראשה ובצווארה שתי מכות בודדות. אין תמה כי מכות אלו הכריעו את המנוחה, שהתמוטטה ונפלה על המדרכה, שכן מדובר בנאשם צעיר במלוא אונו שחבט בחוזקה באשה מבוגרת".

 

קורין גלילי, בתה של אסתר, אמרה לאחר הכרעת הדין: "היה צריך להרשיע אותו ברצח ולא בהריגה. הוא חבט בה בכוונה בצוואר ובראש, במקומות מאוד רגישים, בכוונה כדי להרוג אותה. במצלמת האבטחה רואים בבירור איך הוא חזר והפיל אותה על הרצפה בכוונה לפגוע בה ואז הוא חזר וחיטט לה בכיסים, כנראה כדי לחפש כסף. המדינה מכניסה את האנשים הללו בלי לדעת עליהם כלום. הוא לקח לי את אמא שלי ואף אחד לא יודע כמה זה קשה. לבת שלי היו פעם אמא וסבתא, עכשיו רק אני נשארתי. אף אחד לא יודע כלום על האיש הזה, מאיפה הוא בא והאם היו לו עבירות קודמות".

 

מכתב האישום עולה כי אלפדל, שהגיע לישראל באוקטובר 2008, הרג את

 גלילי בת ה-70, לאחר שזו הפילה פח אשפה לכיוונו וביצעה תנועת זריקה. הוא היכה אותה ברחוב הגר"א בתל-אביב עד שהתמוטטה. לאחר מכן, הוא גחן מעל גופה וניסה לגרור אותה מהמקום ללא הצלחה. אז הוא נמלט מהמקום.

 

אלפדל נעצר שעות אחרי המעשה על-ידי שוטרי מרחב יפתח ונלקח לזירה לצורך שחזור.הוא אמר למצלמות המשטרה שתיעדו את דברים: "אני זוכר שהייתי שיכור, לא יודע למה הרבצתי לה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלפדל בבית המשפט, היום
צילום: רותם מלנקי
מומלצים