שתף קטע נבחר

עקב מתקפת קרציות: בסיס הטירונים ניצנים פונה

אחרי שיותר מ-20 חיילים ואנשי סגל נעקצו, וגם הריסוס לא עזר, הוחלט על פינוי כולל. בבסיס הושארו רק מאבטחים

בסיס הטירונים "ניצנים" פונה הבוקר (ב') בגלל קרציות, לאחר שבימים האחרונים נעקצו למעלה מ-20 חיילים ואנשי סגל. כך נודע ל-ynet.

 

ראש חטיבת היבשה, תא"ל אילן פרץ, וגורמי רפואה בכירים בצה"ל הורו לפנות הבוקר את בסיס הטירונים סמוך לאשדוד. תחילה טופלו מרבית החיילים בבסיס ושניים מהם נשלחו לבדיקות בבית החולים, לאחר שבצה"ל סברו כי ניתן לטפל בנושא הזה באופן נקודתי, אולם בהמשך השבוע נרשמו מספר מקרים נוספים של חיילים שנעקצו על ידי אותן קרציות. במקביל, החיילים שנעקצו שוחררו לביתם, למנוחה של מספר ימים.

 

בצה"ל הוחלט לבצע ריסוס בכל הבסיס נגד טפילים, אבל גם לאחר צעד זה טרם מוגרה התופעה, ולפיכך הוחלט הבוקר בצעד חריג לפנות את כל הבסיס, הן את הטירונים והן את הסגל, ולהשאיר במקום רק כוח שיאבטח את המקום ויתחלף מדי כמה ימים.

 

חייל המשרת בבסיס סיפר ל-ynet כי כבר ביום שישי התלוננו חיילים על גירודים בגוף והופיעו על עורם סימנים שונים. "הדבר הלך והתגבר ואנחנו לא יודעים לומר מאיפה זה התחיל ואיך זה נוצר". לפי שעה כל החיילים והסגל יצאו לביתם עד ליום ראשון והבסיס יעבור ריסוס נוסף.

 

דובר צה"ל אישר את הפרטים ומסר כי עקיצת הקרציה אינה מסוכנת לכשעצמה, אך במקרים נדירים עלולה לשאת חיידק שעשוי להעביר מחלה. החיילים תודרכו לשים לב לסימנים רפואיים כגון הופעת חום, והונחו לפנות לגורמי רפואה במידת הצורך.

 

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
בסיס ניצנים
צילום: גדי קבלו
מומלצים