שתף קטע נבחר

סלקום תאפשר חיוג שמות במקום מספרים

טכנולוגייה חדשנית לחיוג שמות מקום מספרים, אשר תהיה זמינה לכל מכשיר בעל SIM, מגיעה לרשת סלקום. המפתחת, חברת NTTM, מזמינה את הלקוחות לרשום את שמם כמספר טלפון באתר שיעלה מחר

חברת סלקום תשלב בשירותיה טכנולוגיית חיוג שמות, המבוססת על פיתוח של NTTM - חברה ישראלית אשר פיתחה טכנולוגיה המאפשרת זאת, על ידי פיתרון חומרה ולא על אפליקציה המותקנת במכשיר.

 

הטכנולוגיה להמרת המידע המספרי לשמי, מוטמעת בכרטיס ה-SIM במכשיר הטלפון, ועל כן מתאימה לכל מכשיר מבוסס GSM. המשתמש יוכל להשתמש בשמו של פלוני כדי לחייג אליו, או בשמו של עסק. בדומה לשמות מתחם באינטרנט, כל מדינה תקבל את הסיומת שלה ובכך תימנע הופעה כפולה של אותו שם. 

 

היום (ג') הודיעה חברת NTTM כי נחתם ההסכם עם סלקום, שבמסגרתו תהיה האחרונה רשאית להשתמש בטכנולוגיה החדשה כחלופה לחיוג מספרים. סלקום תהיה המפעילה הישראלית הראשונה המקבלת זכויות לשימוש בטכנולוגיה זו.

 

מנויי סלקום יוכלו, ככל הנראה, לחייג שמות מהמכשיר הקיים שלהם כבר במחצית הראשונה של שנת 2011. סלקום תהיה אחת מהחברות הראשונות בעולם שמפעילות את השירות החדש.

 

הקרב על שמות החיוג

בגלל ששם החיוג חייב להיות ייחודי וחד ערכי, החליטה החברה לפתוח, החל ממחר, אפשרות לרישום שמות חיוג. לשם כך הוקם מרשם שמות החיוג הישראלי (מש"י) . מחר (יום ד', 4.8.10) תעלה מש"י אתר ייעודי להגשת בקשות לרישום שמות. עלות הרישום אינה זולה ותעמוד על 1276 שקלים כולל מע"מ.

 

בשלב הראשון מוזמנים לקוחות החברה להגיש באתר בקשה לרישום שמות חיוג, כאשר אלו שיבקשו לרשום שמות שהם סימן מסחרי רשום יקבלו עדיפות וקדימות.

 

תהליך הרישום המוקדם יתבצע על פי העקרונות הנהוגים בעולם הדומיינים באינטרנט. התהליך נועד להבטיח הוגנות ושקיפות בתהליך הקמת המרשם, לאפשר הגנה על זכויות ולקיים תהליך בוררות במקרים של מחלוקות שיתעוררו ברישום שמות.  

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ויז'ואול/פוטוס
חיוג שמות במקום מספרים. אילוסטרציה
צילום: ויז'ואול/פוטוס
מומלצים