שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

אסד לצד לבנון: "נסייע מול התוקפנות הישראלית"

בעקבות חילופי האש שבהם נהרגו שלושה חיילים לבנונים ועיתונאי מקומי, התייצבה דמשק לצד ממשלת לבנון. "המתקפה מוכיחה שישראל פועלת לזעזע את הביטחון", אמר אסד. בצה"ל אישרו: פועלים מול לבנון להפסקת אש

סוריה מתגייסת לעזרת לבנון. בעקבות חילופי האש בין ישראל ללבנון היום (ג') אמר הנשיא בשאר אסד, כי "המתקפה הישראלית מוכיחה מחדש שישראל פועלת תמיד לזעזע את הביטחון והיציבות בלבנון ובאזור". הוא הציע סיוע ללבנון נגד "התוקפנות הנפשעת".

 

בחילופי האש בין צה"ל לצבא לבנון נהרגו שלושה חיילים לבנונים ועיתונאי מקומי. סוכנות הידיעות הסורית, סאנ"א, פרסמה הודעה מטעם הנשיא אסד, לפיה "סוריה מדגישה את עמידתה לצד האחות לבנון מול התוקפנות הנפשעת וקוראת לאו"ם ולקהילה הבינלאומית להתערב כדי לגנות ולהפסיק את התוקפנות".

 

יום קרב בגבול לבנון - כותרות אחרונות ב-ynet:

 

בצה"ל כינו את האירוע "פרובוקציה חמורה מאוד" של צבא לבנון, ואף רמזו שבתקופה האחרונה הולכת וגוברת ההשפעה של חיזבאללה עליו.

 

למרות האווירה המתוחה, אישרו אחר הצהריים גורמי צבא בישראל כי מתנהלים מגעים מול מלבנון בניסיון להגיע להפסקת אש. הקשר בין הצדדים נעשה באמצעות יוניפי"ל.

כתב רשת "אל-ג'זירה" בביירות דיווח כי באשר לפעילות באותה חורשה במובלעת הגבול שהציתה את העימות, פנה צה"ל שלשום ליוניפי"ל בבקשה לתאם את המהלך - אולם בצבא לבנון דחו זאת.

 

מוקדם יותר יצא נשיא לבנון בהתבטאות חריפה נגד ישראל. בהודעה שפרסמה לשכתו, הוא קרא "לעמוד מול ההפרה הישראלית של החלטה 1701 - יהיה הקורבן אשר יהיה". מישל סולימאן גינה את "ההפרה הישראלית להחלטה 1701, החציה של הקו הכחול, המתקפה נגד הרכוש וההפגזה של מחסום של צבא לבנון באזור עדייסה".

 

נשיא לבנון שוחח בטלפון עם מפקד צבא לבנון, הגנרל ז'אן קהוג'י, ושמע ממנו על פרטי המקרה. סולימאן שוחח גם עם שר החוץ הלבנוני, עלי א-שאמי, ודרש ממנו לפתוח במאמצים הדיפלומטיים הדרושים. מפקד צבא לבנון יצר קשר עם מפקד האזור בו מתנהלים חילופי האש. הוא הדגיש בפניו את נחישותו של צבא לבנון להיאבק בישראל בכל דרך שיידרש.

 

Read this article in English

 

 

בהכנת הידיעה השתתפו חנן גרינברג וחגי עינב
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אסד. "תוקפנות נפשעת"
צילום: רויטרס
חיילים בגבול לאחר התקרית
צילום: אביהו שפירא
מומלצים