שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

ארה"ב: מודאגים מאוד מהאלימות, שמרו על איפוק

מחלקת המדינה קראה להימנע מהסלמת המצב. מזכ"ל מועצת ההגנה העליונה של לבנון הזהיר מפני תגובה לחילופי האש, "בכל האמצעים העומדים לרשותנו". ירדן התייצבה לצד לבנון

חוששים מהתחממות במזרח התיכון: מחלקת המדינה האמריקנית הביעה הערב (יום ג') "דאגה עמוקה" מחילופי האש בין צה"ל לצבא לבנון שאירעו הבוקר בגבול הצפון. ממחלקת המדינה נמסר כי ארצות הברית קוראת לצדדים לגלות "איפוק מרבי". ירדן התייצבה לצד לבנון והודיעה כי היא מתנגדת לכל מהלך התקפי נגדה.

 

יום קרב בצפון - עדכונים אחרונים ב-ynet:

 

"ארצות הברית מודאגת מאוד מהאלימות בגבול ישראל-לבנון. אנו עומדים בקשר עם שני הצדדים ונציגי יוניפי"ל כדי להבין את עובדות האירוע במהירות האפשרית", אמר דובר מחלקת המדינה. "אנו מביעים צער על אבדן החיים וקוראים לשני הצדדים לנקוט איפוק כדי להימנע מהסלמת המצב ושמירה על הפסקת האש במקום".

 

מזכ"ל מועצת ההגנה העליונה של לבנון, סעיד אייד, איים כי ארצו תתמודד עם ההתקפות הישראליות "בכל האמצעים העומדים לרשותנו". אייד אמר כי "אחרי התייעצויות, המועצה הורתה להגיב על כל תוקפנות נגד אדמתנו, צבאנו או אזרחינו בעזרת כל האמצעים העומדים לרשותנו".

 

סגן-אלוף דב הררי, בן 45 מנתניה, מפקד גדוד במילואים,

נהרג בצהריים בחילופי האש בגבול הצפון. בתקרית נפצע קשה גם סרן עזרא לקיה, קצין במילואים בן 30 מכפר הרי"ף, מאש שירו חיילי צבא לבנון. מהצד הלבנוני, נהרגו שלושה חיילים בצבא לבנון ועיתונאי.

 

מוקדם יותר הציעה סוריה סיוע ללבנון נגד "התוקפנות הנפשעת" של ישראל. הנשיא בשאר אסד אמר, כי "המתקפה הישראלית מוכיחה מחדש שישראל פועלת תמיד לזעזע את הביטחון והיציבות בלבנון ובאזור".

 

סוכנות הידיעות הסורית, סאנ"א, פרסמה הודעה מטעם הנשיא אסד, לפיה "סוריה מדגישה את עמידתה לצד האחות לבנון מול התוקפנות הנפשעת וקוראת לאו"ם ולקהילה הבינלאומית להתערב כדי לגנות ולהפסיק את התוקפנות".

 

Read this article in English


פורסם לראשונה 03/08/2010 20:08

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבנונים חוגגים באזור התקרית
צילום: אביהו שפירא
חיילי צה"ל בגבול
צילום: רויטרס
מומלצים