שתף קטע נבחר

אחיו של שליט לרה"מ: נגמרו התירוצים והסבלנות

במלאת 1,500 ימים לחטיפתו, התקבצו בני משפחתו של החייל החטוף ותומכיהם מחוץ למעון ראש הממשלה בירושלים. הם עטו על פניהם מסכות בדמות פניו של החייל וכיתרו את המבנה כשהם צועקים: "גלעד עדיין חי"

בני משפחת שליט ורבים מתומכיהם ערכו הערב (יום ג') עצרת לציון 1,500 ימים לחטיפתו, סמוך לאוהל המחאה שמול מעון ראש-הממשלה בירושלים. בדברים שנשא שם ובשיחה עם ynet, קרא לנתניהו אחיו של החייל, יואל, להביא לשחרורו המיידי של גלעד, שמציין היום גם את יום הולדתו ה-24.


מפגן למען גלעד, הערב בעצרת (צילום: AFP)

 

"אל תשאיר אותנו בקור הקשה של החורף בירושלים. נגמרו לך התירוצים, נגמרה לנו הסבלנות ולגלעד נגמר הזמן. סיים את הפרשה האומללה הזאת, שהיא בושה ואות קלון למדינת ישראל", קרא אחיו הבכור של החטוף. "לפני 1,500 ימים, בשעות הבוקר, דפקו נציגי קצין העיר על דלת דירתי בחיפה ושינו את חיי".

 

לגלעד ביקש יואל למסור: "אחי הקטן, החזק מעמד עוד קצת. השאר חזק ודע, שלכל עם ישראל יש משאלה לכבוד יום הולדתך - לראות אותך בבית".

 

הוא סיפר כי למרות התמיכה הרחבה שבה זוכה משפחתו, אין הדבר מסייע, לפחות בינתיים, להפיח רוח אופטימית באשר לשחרורו. "לצערנו, אנחנו מתכוננים למאבק ארוך, אבל לא נוותר. זו כמו ריצה למרחקים ארוכים. אנחנו לוקחים הרבה אוויר ולא נרפה עד שנקבל בשורות טובות", אמר יואל שליט - והוסיף: "מתסכל מאוד שאחרי כל כך הרבה זמן, עדיין צריך לשבת כאן. עדיין אנחנו מקבלים המון כוח מהמבקרים, ומקווים שכל התמיכה תגיע למעלה, אל מקבלי ההחלטות".

 

לפני נאומו של האח, התקבצו רבים מתומכי המאבק במעגל אנושי וכיתרו את בית ראש הממשלה, וכשהם עוטים על פניהם מסכות בדמות פניו של החטוף - קראו : "גלעד עדיין חי".

 

נועם שליט, אביו של החייל, אמר באירוע כי "ימים ארוכים ועצובים עוברים על גלעד, לילות ארוכים ומסויטים ללא שחר, ללא ברכת לילה טוב, ללא מגע של אם וחיבוק של אב. אנו חוזרים וקוראים לך, ראש הממשלה בנימין נתניהו, מאחורי החלונות האטומים ושערי הברזל, בכוחך וביכולתך לסיים את הפרשה העצובה והאומללה הזו ולהציל את חייו של גלעד".

 

לדברי האב, "מדינה שלמה אינה מצליחה לשחרר חייל שהלך למשימה ולא חזר. זהו אות קלון למדינת ישראל, לממשלה ולעומד בראשה. אני קורא לראש הממשלה: חדל מלהסס, מלהיגרר, הפסק לחשוש מתסריטי אימה - וקבל הכרעה של מנהיג".

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יואל שליט. מתוסכל
צילום: גיל יוחנן
מומלצים