שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הקרב על שיחות הווידאו: אדובי נגד אפל
  שיחות וידאו בסלולרי - מה חדש בזה, ואיך הקרב בין אדובי לאפל קשור לעניין? טור הסלולר מידיעות אחרונות

  בתחילת דרכו של הדור השלישי בעולם התמקדו המפעילות הסלולריות בשיווק הטכנולוגיה החדשה כמאפשרת שיחות וידאו: לא רק לדבר אלא גם לראות. אבל במהרה התברר כי אנשים אכן אוהבים לדבר בנייד שלהם אך לא ממש נמשכים לראות את הפרטנר שלהם לשיחה, או להראות את עצמם.

   

  כבר נראה היה, שהכל אבוד בתחום, עד שדווקא במכשיר האחרון של אפל, אייפון ‭,4‬ החליטה החברה לראשונה לשלב אפשרות קיום שיחות וידאו ממכשיר

  למכשיר דרך ‭.WiFi‬ היישום, לפחות בצורתו הנוכחית, די מגמגם - יש צורך ששני המכשירים יהיו באזור רשת אלחוטית ושניהם גם חייבים להיות אייפון ‭- 4‬ מה שמגביל משמעותית את אפשרות השימוש.

   

  אדובי נגד אפל - שוב

  ובדיוק לנקודת החולשה הזו מתפרצת עכשיו חברת אדובי, שלא ממש מחבבת את אפל, לאחר התנהגותה של האחרונה בחסימת שירותי הפלאש באייפון. אדובי החליטה לפתח שירות שיחות וידאו מתקדם ממכשיר למכשיר, שירוץ במערכת ההפעלה המתחרה של גוגל, אנדרואיד (אגב, זאת לא הפעם הראשונה שאדובי חוברת לגוגל, ואחרי שגרסת ‭2.1‬ של אנדרואיד מריצה כבר פלאש חלקית, בגרסה ‭2.2‬ מבטיחים בשתי החברות גלישה בדפדפן בפלאש מלא בכל אתרי האינטרנט‭.(‬

   

  אז מה בעצם חדש בשירות של אדובי? הרי כבר כיום יש את Fring הישראלית שמאפשרת שיחות וידאו על גבי הרשת ויש את QIK ועוד.

    

  ובכן, היישום החדש של אדובי לא נועד דווקא למשתמש הסופי, אלא יותר להצגת הפוטנציאל עבור מפתחי היישומים. הפלטפורמה החדשה, ‭,AIR 2.5‬ שצפויה להיות מושקת יותר מאוחר השנה אמורה לספק כלים למפתחים, שעד היום לא היו קיימים, ושיחת הווידאו משתלבת בתוכם.

   

  לא קל לפלאש

  אך למרות האופטימיות, לא הכל ורוד. אומנם החיבור לאנדרואיד היטיב עם החברה בשוק הסלולרי, אך עדיין היא מתקשה לדחוף את הפלאש למערכות הפעלה אחרות. נוקיה, לדוגמה, מחכה ל‭SDK-‬ (כלי פיתוח) חדשים למערכת ההפעלה הבאה שלה, ‭,MEEGO‬ ורק אז תתחיל את ההטמעה של הפלאש בתוכה.

   

  מכשיר בשל ראשון כזה של נוקיה צפוי עוד לפני סוף 2010 (ככל הנראה ייחשף בכנס "נוקיה וורלד" בחודש ספטמבר‭.(‬ בנוסף, אדובי מתאמצת לשרבב את שירותיה גם למערכות ההפעלה החדשות של פאלם ושל RIM (בלקברי‭,(‬ שכבר הביעו נכונות לכך. 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים