שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  אופל מפשילה שרוולים, וגג

  אחרי שהביאו לנו אסטרה קופה, מתכננת אופל להוריד את החלק העליון בקיץ. יהיה מעניין גם אצלנו?

  אופל ממשיכה בנחישות בניסיונותיה לנתץ את התדמית הבוגרת והמשעממת שגרמה לה להפסיד בשנים האחרונות נתח שוק גדול ומשמעותי באירופה. זו כיום ללא ספק הבעיה הגדולה ביותר של היצרן הותיק והדרך לשינוי - השגת תדמית יוקרתית וצעירה - עוברת כרגיל דרך דגמים ייחודיים - מרביתם גם בעלי ניחוח ספורטיבי. כך, לאחר שהביאו לנו את הספידסטר, רודסטר יוצאת דופן המבוססת על הלוטוס אליז, או גרסת קופה חזקה לאסטרה, עוברת החברה לשלב הבא.
  שנה ומחצה לאחר שהוצגה בתערוכת פרנקפורט האסטרה קופה, ממשיכה החטיבה האירופאית של ג'נרל מוטורס במהלך וחושפת תמונות ראשונות של האסטרה קבריו. בניגוד לעבר, מבוססת הפעם האסטרה קבריו על הקופה. כמו הקופה, גם הקבריו המהודרת תוכננה ועוצבה בשיתוף פעולה הדוק עם סדנת העיצוב של ברטונה. בכך ממשיך שיתוף הפעולה ארוך ופורה בין אופל לסדנה הצפון איטלקית, אשר תהיה אחראית על פס הייצור העתידי של הקבריו, כמו-גם הקופה.

  כמו הקופה

  האסטרה קבריו תוצע עם מרבית המנועים שפגשנו בקופה, כלומר ה-1.8 ל' 16 שסתומים עם 122 כ"ס ו-2.2 ליטר המייצר 144 כ"ס. מנוע הטורבו החזק יותר (2.0 ליטר והספק מרבי של 190 כ"ס) עשוי להצטרף למבחר בהמשך.
  מבחינת מבנה דומה הקבריו לקופה מלפנים (עד השמשה הקדמית). הגג הנפתח כולל הפעם שמשה אמיתית (ולא פלסטית) ולטענת אופל ניתן לקיפול חשמלי ואכסון מתחת כיסוי פלסטי קשיח תוך פרק זמן של כשלושים שניות. כדי לפתור את בעיית הקשיחות המיבנית של הרכב נטול הגג, זכתה המכונית לחיזוקים הנדרשים. בין היתר קורה קדמית חזקה משמעותית. כדי לפתור את בעיית בטיחות הנוסעים מיקמה אופל קשתות הגנה קטנות מאחור. בתא הנוסעים לעומת זאת אין לצפות להפתעות מיוחדות. הקבריו אמנם תוצע עם אבזור עשיר, אך סביבת הנהג אינה שונה מהותית מזו של האסטרה והקופה. מה שאומר במקרה של אופל אפרוריות שאינה במקומה במכונית שכזו.
  האסטרה קבריו תוצג בתערוכת ז'נווה הקרובה (מרץ 2001) ושיווקה באירופה יחל לקראת הקיץ. הסבירות שדגם זה יגיע גם אלינו נמוכה כרגע, בעיקר לאור המחיר הגבוה של תוצרת ברטונה. אגב, מי שתוהה מדוע לא תגיע אלינו הקופה האטרקטיבית, מוזמן לעיין במשפט האחרון שנית.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  אופל אסטרה קבריו
  אופל אסטרה קבריו
  אופל אסטרה קבריו
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים