שתף קטע נבחר

צילום: רויטרס

יוניפי"ל: ישראל לא פלשה; החישוף בשטח הושלם

בישראל מרוצים מהודעת האו"ם כי העצים שצה"ל נכנס לעקור היו בשטח ישראל. במקביל, אחד הפצועים בצד הלבנוני נהרג - בכך עלה מניין ההרוגים הלבנונים לחמישה. מפקד צבא לבנון הגיע לפקח בעצמו על עבודות הגיזום

המשימה הושלמה ביום שאחרי: כוח צה"ל שחזר הבוקר (יום ד') לאזור התקרית מול קיבוץ משגב עם, סיים את פעולת כריתת שני העצים ויצא אחרי שלוש שעות מהמובלעת מול הכפר הלבנוני עדייסה. בתוך כך אישר יוניפי"ל באופן סופי כי העצים שהיו במרכז התקרית הקשה היו בשטח ישראל, ולא בשטח לבנון כפי שטענו בצד השני.

 

אש בצפון - עדכונים אחרונים ב-ynet:


חיילים לבנוניים מביטים על עבודות הגיזום. עצים שגבו חיים (צילום: AFP)

 

בזמן עבודות הגיזום, צפה על ההתרחשויות מפקד צבא לבנון, ז'אן קהווג'י, שהשקיף מקרוב ובמו עיניו על הפעילות.

 

בתקרית אתמול בגבול לבנון נהרג קצין צה"ל, סא"ל במיל' דב הררי, וקצין נוסף נפצע קשה, סרן עזרא לקיה. במקביל, התקבל דיווח כי אחד מחיילי צבא לבנון שנפצע בתקרית מת מפצעיו. בכך עלה מספר ההרוגים בצד הלבנוני לחמישה, בהם עיתונאי מקומי.

 

בירושלים הביעו סיפוק מהודעת יוניפי"ל ואמרו כי היא מוכיחה שמקור התקרית אתמול הוא בפרובוקציה לבנונית. "הודעת האו"ם מראה שישראל פעלה כראוי. מדובר בפרובוקציה של הצבא הלבנוני", אמר גורם מדיני בכיר בירושלים.

 

שרי הקבינט המדיני-ביטחוני התכנסו הבוקר בירושלים וקיבלו סקירות מצה"ל וגורמי ביטחון נוספים על המצב בגבול הצפון, וכן על אפשרות הקשר למתקפות הרקטות בדרום - על אשקלון ואילת - בימים האחרונים.

 

באצבע הגליל נשמר השקט, אך לפני הצהריים נשמעו באזור קריית שמונה הדי פיצוצים שהובילו לבהלה. מקורם באימון שגרתי של צה"ל ברמת הגולן.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פעולת החישוף בגבול, הבוקר
צילום: אביהו שפירא
דרוכים בקו, חיילי צה"ל
צילום: רויטרס
מומלצים