שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  הכרעה בשמונה סיבובים

  הדו-קרב המוזיקלי של בום פם והאחים רמירז, שישה גברים שעלו על הבמה עם טונות של טסטוסטרון, היה חוויה יוצאת דופן. תימורה לסינגר הכריעה: המוזיקה ניצחה, ובגדול

  חצות, אמש (ה') במועדון "קומפורט 13" בתל-אביב. דריכות באוויר. על זירת האיגרוף: שתי להקות ידידות-יריבות: בום פם והאחים רמירז. שתיהן הוציאו לאחרונה אלבומים חדשים (בום פם את "אלאקאזם" והרמירזים את "One Night"), לשתיהן מוזיקה נוטפת גרוב ולשתיהן כרגע מבט רצחני בעיניים, או לפחות כזה שמנסה להיות - כשהן שולחות זו לזו מבטים מאיימים (שעומדים להתחלף כל רגע בפרצי צחוק). מי מהן תנצח בדו-קרב?


  מי ינצח בקרב? (צילומים: ירון ברנר)

   

  הכרוז, לאון פלדמן, מודיע על "הגמר העולמי בתחרות הגדולה ביותר שידעה מדינת ישראל". מעל הזירה מוקרנים קטעי וידאו שהופצו ברשת בימים האחרונים ובהם הלהקות מאיימות זו על זו בהבעות מפחידות, בנהמות ובהשחזת כלי הנשק, כלומר כלי הנגינה. שתיהן עולות על הזירה-במה משני צדיה. בצד הימני: האחים רמירז, בשמאלי: בום פם (פלדמן: "24 קראט של שפם ארוך"). כולם מקושטים במסיכות, גלימות, קסדות ועירום חלקי. נערת הזירה עולה על הבמה ומנופפת בשלט שמכריז על:

   

  סיבוב 1

  שתי הלהקות נערכות זו לצד זו. גיטרה מול גיטרה, תופים מול תופים וטוּבּה מול חצוצרה. המוזיקה מדברת והקהל הרב מגיב ליופיה בקפיצות, ריקודים וקריאות עידוד. הגיטריסטים, אורי כנורות מבום פם ועוזי (רמירז) פיינרמן מהאחים רמירז, נצמדים זה לזה באופן מסוכן.


  מלחמה מוזיקלית בעירום חלקי

   

  יובל ("טובי") זלוטוב מבום פם, מתפרץ עם הטובה שלו ומאיים על פלדמן, שמנסה להשליט סדר. אחרי שהאחים רמירז ניגנו לבדם, התור של בום פם. אז למה הרמירזים פולשים לטריטוריה שלהם? נערת הזירה מופיעה ובידה שלט:

   

  סיבוב 2  

  בזמן שכל אחת מהלהקות מנגנת, הלהקה השנייה מנצלת את ההפוגה לתדלוקי בירה. עכשיו התור של האחים רמירז לנגן ולשיר, ובלהט ההופעה איתן אפרת המתופף מעיף לקהל מקל תיפוף. בום פם מסתערים במוזיקה מלאת גוונים יהודיים, צוענים ובלקנים, אבל אבוי. במהלך נגינתם, עוזי רמירז התיישב בחוצפה על כסאו של טובי. האחרון הודף אותו בקלות בזכות הפרשי מימדי גופם, שפועלים לטובתו. השלט מכריז על:

   

  סיבוב 3

  הפעם בום פם פותחים. ושוב הלהקות מתפרצות זו למוזיקה של זו. שישה גברים על הבמה, וטונות של טסטוסטרון. עכשיו זמן התופים. שני המתופפים מחליפים מהלומות מתואמות על הכלים שלהם, שמתפתחות לסולו תופים מרשים. פלדמן: "הקהל צמא לדם. הקהל רוצה לראות מנצח אחד. האם אתם מוכנים לסיבוב הרביעי"?

   

  סיבוב 4  

  תוך כדי נגינת הרמירזים, מונף השלט "דם, אנחנו אוכלים אותם". השיר מסתיים ובום פם רוצים לנגן. פלדמן: "סיכמנו שרמירז עושים עוד קטע". בזמן שהם שרים, מונף שלט ובו מילה אחת - "בוז" עם סימן שאלה. בום פם נותנים את חלקם ושוב מונף שלט "בוז" - הפעם עם סימן קריאה. נערת הזירה מניפה את השלט:

   

  סיבוב 5  

  הפעם כל להקה מתבקשת לנגן שיר של הלהקה השנייה. לפני שהאחים רמירז פוצחים ב"שיר החתונה" של בום פם, קצת רקע היסטורי: עוזי (רמירז) פיינרמן היה בעבר בלהקת בום פם לפני שערק אל האחים רמירז. פלדמן: "עוזי הוא מסתנן שעבר סדרת עינויים קשה ושכח את כל מה שלמד מבום פם".


  קרב הרמירזים והבומפמים בעיצומו

   

  הרמירזים מנגנים באופן משכנע את השיר של יריביהם, אבל אלה כועסים. פלדמן: "נראה שבום פם לא מרוצים מהביצוע של רמירז. כנראה שהחתונה הזו מסתיימת בגירושים". שתי הלהקות משלימות את השיר ביחד, אבל לא משלימות ביניהן. המנגינה מתרחקת למחוזות הרוק'נ'רול הפראיים ועוזי עולה פיזית על התופים של איתמר ("הילד") לוי מבום פם.

   

  סיבובים 6 ו-7  

  כל נבחרת מבצעת שלושה נמברים ברציפות. רמירז מתחילים. פלדמן מוזג משקאות לקהל ולעצמו ואחר כך מרקד עם נערת הזירה, לא לפני שאיתמר ("הילד") עולה לבמה ויורד ממנה בקפיצה, היישר לזרועות הקהל. בום פם מנגנים את הנעימה "מאליבו" מתוך אלבומם החדש. רמירז מתפרצים, כצפוי, לבמה ומנסים להפריע להם ככל יכולתם עד שמוכרז:

   

  סיבוב 8  

  זהו הסיבוב האחרון, המכריע, ובו הלהקות משתפות פעולה. המוזיקה של רמירז שואלת, המוזיקה של בום פם עונה.

  "שתי להקות ענקיות", מתמוגג פלדמן ורוקד בין שתיהן, ואז מלטף את הבטן של ספי ציזלינג, החצוצרן של האחים רמירז.

   

  ההמולה העליזה גוברת, ובמהלכה מושלך על הקהל גלגל רחצה מגומי. אז מי ניצח? המוזיקה, שבקעה בעונג מכלי הנגינה של צמדי טריו מרתקים ומקצוענים בכל נימיהם. והיו שם גם שני סאונדמנים מצוינים - אביב מארק וירון שראל, שהוליכו אותה על שבילים נקיים וברורים. הכישלון היחיד היה אולי לזייף יריבות איומה, כשבעצם, כפי שהוכרז בשתיים בלילה: "החברות ניצחה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בום פם נגד רמירז. עוד סיבוב
  צילום: ירון ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים