שתף קטע נבחר

"נחזיר המרמרה לעזה, ישראל טשטשה עדויות"

שעות אחדות לאחר חזרתן של הספינות לטורקיה, מאיימים ב-IHH להשיבן לרצועה. נציג הארגון אמר כי ישראל הסתירה הוכחות לקליעים: "החלק החיצוני של הספינה תוקן ונצבע"

הספינות הגיעו לטורקיה - ויעשו סיבוב פרסה? שעות אחדות לאחר שובן לטורקיה של הספינות שהחרימה ישראל אחרי המשט לעזה - הארגון שעמד מאחורי הפעולה בחודש מאי האחרון מאיים להשיבן לכיוון הרצועה.

 

חוסיין אורוק, חבר בהנהלת ארגון ה-IHH, אמר היום (שבת) כי אם העוצר הימי על עזה יימשך - הספינות מטעם הארגון עשויות לצאת שוב לכיוון הרצועה. "אם הבעיה לא תיפתר - משטים רבים יפליגו לעזה. אם יהיה צורך, הספינות הללו יוכלו לשמש לכך".

 

"רכשנו את שלוש הספינות לצרכי הפלסטינים. אם נצטרך - נוכל להשתמש בהן

בקלות. הספינות הללו הן לצרכים הומניטריים", הוסיף אורוק, לאחר שהספינות עגנו בנמל איסקנדריון, סמוך לגבול הסורי.

 

נציג ה-IHH האשים כי הספינות עברו צביעה בישראל, כדי למחוק את סימני פגיעות הכדורים שנורו במהלך ההשתלטות עליהן. "אלפי קליעים פגעו בספינה, שניזוקה בכל מקום. כשהם תפסו את הספינה, הישראלים הסתירו את כל ההוכחות לכך בחלקה החיצון, שתוקן ונצבע".

 

גורמים רשמיים בטורקיה אמרו לכתבים כי גורמי התביעה במדינה מתכוונים לעלות על סיפון המרמרה ביום שני הקרוב, כדי לחפש ראיות שיסייעו בחקירת מה שהתרחש עליה.

 

הספינות הוחרמו בידי ישראל ובעקבות החלטת הדרג המדיני - תחת לחץ טורקי כבד ומשבר מדיני חמור - נגררו בימים האחרונים בחזרה לטורקיה. צוותי אוניות הגרר קיבלו לידיהם את שלוש הספינות, עם הציוד האישי שהיה עליהן. במקביל שלח משרד החוץ איגרת לטורקיה, בה הובעה ציפייתה של ישראל למנוע מספינות נוספות להפר את הסגר הימי על רצועת עזה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
ה"מרמרה". חזרה לטורקיה
צילום: אורן רוזנפלד
מומלצים