שתף קטע נבחר

שחר מזרחי: "אני נכנס לכלא בראש מורם"

השוטר שהרג גנב רכב ועונשו הוכפל ל-30 חודשי מאסר, התייצב עם בני משפחתו בכלא גלבוע שבצפון. עשרות שוטרים באו לתמוך בו, בראשם מפקד המחוז הצפוני. אמו אמרה: "בכל מדינה מתוקנת הוא היה מקבל ציון לשבח"

השוטר שחר מזרחי, שהורשע בהריגת גנב רכב ושעונשו הוכפל בבית המשפט העליון, התייצב הבוקר (יום א') בכלא גלבוע שבצפון, כדי לרצות את העונש שנגזר עליו - 30 חודשי מאסר בפועל. בין עשרות התומכים שבו לשערי הכלא היה מפקד המחוז הצפוני במשטרה, ניצב שמעון קורן. 

 

לפני שנכנס לכלא, אמר שחר מזרחי: "אני נכנס לכלא בראש מורם. כמו כל דבר שעשיתי בחיים - גם את זה אעבור בהצטיינות". מזרחי ביקש להודות לחברים שבאו לחזק אותו ולאלו שליוו אותו. הדרך הקצרה מהרכב לשער הכלא נמשכה זמן רב, לאחר שחבריו ובני משפחתו חיבקו וחיזקו אותו. ניצב

קורן הסביר מדוע הגיע ללוות את השוטר לשעבר לכלא: "אני בא לתמוך באדם שעד לפני יומיים היה שוטר וגם האירוע שבו היה מעורב היה במסגרת מילוי תפקידו".

 

מזרחי, שהתפטר מהמשטרה, העביר את השבת לצד בני משפחתו, שחלקו איתו את שעות החופש האחרונות. אשתו של מזרחי אמרה כי היא ובעלה סיפרו לילדיהם את האמת, על הנסיבות בגינן הוא יעדר מהבית: "אנחנו מאמינים במה ששחר עשה ולערכים שעליהם נגדל את הילדים", אמרה האשה.


תמיכה מהמשפחה והחברים. מזרחי בכניסה לכלא (צילום: חגי אהרון)

 

אמו של מזרחי, רבקה, סיפרה ל-ynet על תחושותיה: "זו תחושה נוראה, שנעשה לו עוול. בכל מדינה מתוקנת הוא היה מקבל ציון לשבח. איך צריכה להרגיש אמא שחינכה את בנה למצוינות, לדבקות במטרה ועכשיו שצריכה ללוות אותו לכלא?".

 

היא הזכירה את בקשת החנינה, שהוגשה לנשיא המדינה. "אפשר לראות באיזה

 בן אדם ערכי מדובר, עד כמה מדובר בשוטר מצטיין שלאורך כל הדרך דבק במשימה ואנו מקווים שהנשיא יראה את הדברים ויחון אותו". גם האם הודתה לשוטרים שבאו לחזקו ואמרה לחבריו: "כאשר קשה לי אני נזכרת בשלומי אסולין ומודה לאלוהים שהבן שלי עדיין חי ובריא".

 

במשפחתו של מזרחי תולים תקוות במפלט האחרון שלו - חנינה מנשיא המדינה. בעקבות הסערה שעוררה הפרשה, נערכו שתי הפגנות תמיכה במזרחי. מנגד, בני משפחתו של גנב הרכב שנורה למוות בידי מזרחי, מוחמד גנאים, אמרו בימים האחרונים כי אם הוא אכן יזכה לחנינה, הם ייצאו למאבק.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שחר מזרחי בכניסה לכלא
צילום: חגי אהרון
מומלצים