שתף קטע נבחר

פלסטיני לבג"ץ: לחקור אנשי שב"כ שהתעללו בי

בן 22 מרמאללה עתר ודרש לפתוח בחקירה נגד חוקרים שלטענתו היכו אותו בתא המעצר במגרש הרוסים. לדבריו, הם לא נתנו לו לישון, אזקו אותו למיטה ומנעו ממנו ללכת לשירותים

מקקים ועכבישים בתא, מכות ומניעת שינה: צעיר פלסטיני, הטוען כי עונה על-ידי השב"כ, עתר הבוקר (יום א') לבג"ץ בדרישה להורות על פתיחת חקירה במחלקה לחקירות שוטרים נגד חוקריו. הוא טוען כי היחס כלפיו היה אכזרי ובלתי אנושי. 

 

עלאא נאסר סאלם, פלסטיני בן 22 מרמאללה, יחד עם הוועד הציבורי נגד עינויים - טוענים בעתירה כי המעשים בוצעו בחודשים אוקטובר ונובמבר 2008. לטענתם, הם טרם קיבלו תשובה לתלונה שהגישו חצי שנה מאוחר יותר, בה דרשו לפתוח בחקירה פלילית נגד החוקרים.

 

בעתירה נכתב שסאלם נעצר בביתו ברמאללה באוקטובר 2008 והוא הועבר לבית המעצר במגרש הרוסים בירושלים. לדבריו, הוא הוחזק בבידוד במשך כשלושה ימים במהלכם לא נחקר. הוא טען בעתירה כי היה לו קר בתא, בו היו גם מקקים, עכבישים וריח צחנה.

 

לטענתו, פרט לתנאים הקשים - החוקרים גם התעללו בו. לטענתו, בין היתר הוא ישב במשך שעות על כסא כשידיו אזוקות ונמנע ממנו לישון. כשהוחזר לתאו, כך תיאר הצעיר הפלסטיני בעתירה, הוא היה אזוק בידיו וברגליו למיטה בתנוחת שכיבה ונמנעה ממנו גישה למזון ואפילו לשירותים.

 

עוד טען העותר, כי בזמן שהיה בתאו הוא צעק כמה פעמים כי ברצונו ללכת לשירותים. אז, לדבריו, נכנסו לתאו אנשים בלבוש אזרחי, ששאלו אותו מדוע הוא אינו מודה

 בחשדות נגדו. הוא טען בעתירה, כי הם לחצו את אזיקיו וקיללו אותו בערבית. אחד מהם, כך לדבריו, היכה אותו באלה והשני לקח קסדה והיכה אותו באפו, דבר שגרם לו לאבד את הכרתו. "כשחזר העותר להכרתו הכל סביבו היה דם, גופו רעד, ידיו דיממו, היו חתוכות, ובגדיו היו ספוגים מים", נכתב בעתירה.

 

העותר טוען כי חוקרי השב"כ קשרו אותו באמצעות שרשראות ברזל, לא אפשרו לו גישה לשירותים, וגם היכו אותו בחקירה. העתירה לבג"ץ הוגשה, לדברי העותרים, לאחר שלא קיבלו תשובה לפנייתם לחקור את החוקרים.

 

Read this article in English

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
לבד בתא. ארכיון
צילום: גיל אליהו
מומלצים