שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  איך להחזיר את הפרפרים אליכם לגינה?

  פעם היו כאן המון פרפרים; היום יש הרבה פחות. הדבר קשור בבנייה בתוך הערים. כי פרפרים - מה לעשות - מעדיפים פרחים, וכשבונים בצפיפות על חשבון השדות נשארים רק בלוקים. אבל אל יאוש: אפשר להחזיר את הפרפרים אליכם לגינה או לאדן החלון

  שמתם לב שלא רואים כבר פרפרים? הם מופיעים מדי פעם - אבל לא בכמויות ובתדירות שאנחנו זוכרים מימי ילדותנו. פעם היו מבקרים בגינה שלי המון פרפרים מסוגים שונים, אבל בשנים האחרונות הם כבר לא מגיעים יותר.

   

  בגן הבוטני האוניברסיטאי הסבירו לי שהדבר קשור לכל מיני תופעות סביבתיות אך בעיקר לתנופת הבנייה על חשבון שטחים פתוחים בערים. השטחים הפתוחים - מסביב לערים אבל גם בתוכן, בין הבתים ובקצה השכונות - היו פעם מכוסים בפרחים וצמחים, ואירחו המוני פרפרים שחיפשו צוף, מזון וזיווג. אבל כיום הבנייה מתרחבת, הבניינים צפופים ובתוך הערים אין הרבה שטחים פתוחים טבעיים. במקום שבו אין פרחים - גם אין הרבה פרפרים. הם מעדיפים לעוף למקום אחר.

   

  אבל אל יאוש: אפשר לפתות את הפרפרים לבוא אלינו בחזרה. צריך רק לבחור את הצמחים והפרחים שהם מעדיפים ולשתול אותם בגינה או באדניות. הפרפרים יבואו, יאביקו את הפרחים ואנחנו נקבל מתנה כפולה: יותר פרפרים ויותר פרחים. כך תעשו זאת:

   

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים