שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  צעדת הימין: הפעילים שפוזרו שוב בדרך ליריחו

  כמאה בני אדם יצאו משבות עמי בשומרון לכיוון יריחו אך רבים מהצועדים עוכבו ופוזרו על-ידי צה"ל. לפנות ערב התאגדו מחדש. מטרת מארגני הצעדה: לשוב ל"נחלת האבות" בשכם ויריחו

  כמאה פעילי ימין, רובם צעירים, החלו אחר הצהריים (יום א') לצעוד שוב לכיוון יריחו, לאחר שקודם לכן נעצרו על-ידי כוחות הביטחון שטענו כי מדובר בצעדה בלתי חוקית. הצעירים התאגדו בגרעינים שונים ומצהירים על כוונתם להקים התיישבות יהודית בערים פלסטיניות בגדה.

   

  "אנו כ-100 צועדים שנמצאים כעת סמוך להר ברכה", אמר ל-ynet מאיר ברטלר, אחד ממארגני היוזמה. "שום ניסיון לעצור אותנו לא יצלח. אנו ממשיכים בדרכנו על-פי התכנון המקורי".

   

  כבר בתחילת הדרך עיכב הצבא שלושה מהצועדים שהיו דרושים לחקירה, ועוד ארבעה ממארגני הצעדה. בהמשך, 31 מהם הועלו לאוטובוסים וכלי רכב ופוזרו בנקודות שונות.

   

  מאחורי ההתארגנות עומדים "גרעיני הערים העבריות" - "גרעין שכם" ו"גרעין יריחו" - שמצהירים על מטרתם "לשוב לנחלת האבות", בערים שכם ויריחו. על-פי התוכנית, אמור המסע להסתיים כעבור שלושה ימים ביריחו, הנתונה לשליטה מלאה של הרשות הפלסטינית.

   

  לדברי המארגנים, בשעת המעצר לא נמסרה להם עילה רשמית לכך. "אמרו לנו שאנו מסכנים את עצמנו, ומסכנים את התחבורה,

  אך לא ניתנה עילה למעצרים", סיפר אחד המשתתפים בצעדה ל-ynet. "עשרות מהצעירים עוכבו, הועלו לרכבים צבאיים ופוזרו במקומות שונים". 

   

  חבר הכנסת מיכאל בן ארי (האיחוד הלאומי), אשר לקח גם הוא חלק בצעדה אמר ל-ynet כי "אחרי שנתניהו הקפיא את הבנייה, הוא מקפיא את חופש התנועה של המתיישבים ביהודה ושומרון באופן ברוטלי, לעומת הפלסטינים שמסתובבים בכל מקום בחופשיות".

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  חופש תנועה מוקפא. ח"כ בן ארי
  צילום: גיל יוחנן
  מומלצים