שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  גלנט כתב לרמטכ"ל: פרסום זדוני, עלילה מרושעת

  המועמד לתפקיד הרמטכ"ל הפר שתיקה בפרשה שהתפוצצה בעקבות חשיפת "מסמך האסטרטגיה" שנכתב עבורו לכאורה על-ידי משרדו של יועץ התקשורת אייל ארד. קצינים בצה"ל שיגרו לו הודעות תמיכה והבעת אמון

  אלוף פיקוד דרום, יואב גלנט, שנקלע לעין הסערה בעקבות פרסום המסמך שנכתב לכאורה עבורו, שלח היום (א') מכתב לרמטכ"ל, רב-אלוף, גבי אשכנזי, בו מחה על הפרסום אותו תיאר "שקרי וזדוני". לדבריו, הוא נדהם לשמוע על הפרשה ומדובר ב"עלילה מרושעת".

   

  גלנט שמר עד כה על שתיקה בפרשה שהתפוצצה בעקבות חשיפת "מסמך האסטרטגיה" שנכתב לכאורה עבורו על-ידי משרדו של יועץ התקשורת אייל ארד. "אין לי ולא היה לי כל קשר עם משרדו של אייל ארד", כתב גלנט לאשכנזי ולפצ"ר, אלוף אבי מנדלבליט.

   

  מדובר במכתב רשמי שבו בעצם ביקש גלנט, שעד כה לא פרסם כל הודעה רשמית בעניין, להביא את עמדתו ולמעשה להבהיר כי מבחינתו האירוע כולו נוצר על מנת לפגוע בסיכוייו במסגרת ההתמודדות על התפקיד. הבוקר היה אמור להיות גלנט בסיור בבסיס "חוות השומר", אך ביטל זאת כדי להגיע לקריה ולנסח בעצמו את המכתב המדובר.

   

  המועמד לתפקיד הרמטכ"ל הדגיש במכתב, כי "לא פניתי אליו לייעוץ, לא שכרתי את שירותיו ולא ביקשתי שיפעל עבורי בדרך כלשהי בנושא כלשהו". הבוקר הגיש ארד תלונה במשטרה על זיוף "מסמך גלנט".

    

  קצינים בצה"ל המכירים את האלוף גלנט מקרוב, הן בתקופה האחרונה והן כאלה ששרתו איתו בעבר, שיגרו לו הודעות תמיכה והבעת אמון כי הפרשה תבוא על סיומה באופן שבו יובהר כי לא עמד מאחורי המסמך.

   

  מחר צפויים חברי המטה הכללי להיפגש לראשונה בפורום מלא במספר דיונים שיתקיימו בקריה בתל-אביב ופגישות שללא ספק יתקיימו באווירה מתוחה בצל הפרשה. קצינים בכירים אמרו כי ככל שהחוקרים יקדימו לסיים את החקירה כך ייטב, על מנת להסיר את העננה הקיימת על הצבא.

   

  המשטרה תחקור את שאלת הזיוף

  בעקבות פגישה דחופה שהתקיימה במשרד המשפטים בירושלים, הוחלט כי המשטרה תחקור אם מדובר במסמך מזויף, ואם כן - מי עומד מאחורי הזיוף.

   

  היועץ המשפטי לממשלה, יהודה וינשטיין,

  ביקש לקיים חקירה מהירה. במקביל, הוא הקפיא את ההחלטה על זהות הרמטכ"ל הבא. "לא ניתן יהיה, בשלב זה, להחליט על בחירת הרמטכ"ל עד למיצוי בירור התלונה", כתב.

   

  עם זאת, שר הביטחון ממשיך בראיונות עם אלופי צה"ל. אם החקירה תסתיים במהרה כפי שמבקש היועץ וינשטיין, הוראתו שלא להחליט על מינוי רמטכ"ל לא תידרש לעמוד במבחן המציאות, שכן ברק מתכנן לקיים סבב שני של ראיונות.

   

  הרמטכ"ל אשכנזי, ששמו הוזכר במסמך כמי שיש ליצור לו "תדמית שלילית", אמר כי "אם המסמך אמין ואם הוא מזויף, זה חמור מאוד ודורש חקירה". הוא הודיע שישתף פעולה עם כל חקירה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  גלנט. מכחיש קשר לפרשה
  צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון
  מומלצים