שתף קטע נבחר

מיה פארו בהאג: נעמי קמפבל קיבלה "יהלום ענק"

השחקנית האמריקנית סיפרה בבית הדין הבינלאומי כי הדוגמנית סיפרה לה שקיבלה "יהלום ענק" מנשיא ליבריה לשעבר, צ'ארלס טיילור, וכי בכוונתה למסור אותו לארגון צדקה לילדים. עדותה של פארו מעיבה על דברי קמפבל לפיהם קיבלה "כמה אבנים מלוכלכות" אך אינה יודעת ממי

השחקנית האמריקנית מיה פארו מעידה בשעה זו בבית הדין הבינלאומי בהאג, כחלק ממשפטו של נשיא ליבריה לשעבר, צ'ארלס טיילור. פארו סיפרה כי דוגמנית העל נעמי קמפבל אמרה לה שקיבלה "יהלום ענק" מטיילור וכי בכוונתה למסור אותו לארגון צדקה לילדים.

 

טיילור עומד לדין בפרשת "יהלומי הדמים" במסגרתה הואשם כי קיבל יהלומים ממורדים בסיירה ליאון, בתמורה לאספקת כלי נשק עבורם. פארו, רעייתו לשעבר של הבמאי וודי אלן, מעידה פחות משבוע אחרי שקמפבל הודתה כי קיבלה כמה "אבנים מלוכלכות", אך התעקשה שאינה יודעת ממי היתה המתנה. דבריה של פארו מעיבים על אמינות דבריה של הדוגמנית.

  

"היא סיפרה שהעירו אותה בלילה. אדם דפק על דלתה ואמר שהוא ועמיתיו נשלחו על-ידי צ'ארלס טיילור ואז הם נתנו לה יהלום ענקי", אמרה פארו בעדות. לדבריה, קמפבל היתה נרגשת והתוודתה בפניה בארוחת הבוקר, על כך שקיבלה יהלום אחד בלבד. "גם הילדים שלי זוכרים את זה. זה היה רגע בלתי נשכח". עם זאת, ציינה פארו כי היא מעולם לא ראתה את היהלום.

 

קמפבל ניסתה להיאבק נגד מתן עדות ודחתה כמה בקשות מצד התביעה להופיע בהאג. אולם לבסוף הובהר לה שאם לא תעיד, התביעה תנקוט נגדה צעדים משפטיים. לעומתה, פארו הביעה נכונות להעיד ואף ציינה בפני כלי תקשורת שקמפבל סיפרה לה על היהלומים שקיבלה.

 

לטענת התביעה, קמפבל קיבלה יהלומים מטיילור במהלך מסיבה שאירח נשיא דרום אפריקה לשעבר, נלסון מנדלה, ב-1997. אם טענות אלה

יתבררו כנכונות, תהיה זו עדות לכך שטיילור קיבל יהלומים ממורדים בסיירה ליאון כחלק מהעסקות שרקם איתם בשנות ה-90.

 

טיילור מואשם כי תמך ב"חזית המהפכנית המאוחדת" בסיירה ליאון, שניסתה להדיח את הנשיא ג'וזף מומו ויורשיו במלחמת אזרחים עקובה מדם שנמשכה כעשור (1991-2002). במלחמה נספו לפחות 100 אלף בני אדם בהרג שיטתי, התעללות וזוועות אחרות. כמה מהפשעים המחרידים ביותר התבצעו בידי כנופיות של ילדים-חיילים, שהואבסו בסמים כדי להפוך אותם לאדישים לפשעים הנוראים שביצעו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
פארו. "רגע בלתי נשכח"
צילום: AFP
ניסתה לדחות העדות. קמפבל
צילום: AFP
צ'ארלס טיילור
צילום: AFP
מומלצים