שתף קטע נבחר

בית המשפט: אין ראיות רציניות להרשעת פרלמן

מבוכה לשב"כ ולמשטרה: בית משפט השלום בפתח תקווה אמנם האריך את מעצרו של מי שנחשד כי הוא "המחבל היהודי", אך ביומיים בלבד. "עם כל הכבוד", קבע השופט, "לא מצאתי התקדמות ממשית בחקירה המבססת ואוספת ראיות חדשות"

האם ההר של השב"כ יוליד עכבר? בית משפט השלום בפתח תקווה האריך היום (ב') - ביומיים בלבד - את מעצרו של חיים פרלמן, החשוד בארבעה מעשי רצח ושבעה נסיונות רצח של ערבים. בית המשפט קבע כי אינו מוצא ראיות משמעותיות ורציניות שיש בהן כדי להביא להרשעתו של מי שנחשד כי הוא ה"מחבל היהודי", ואף פעל בתוך חוליה של מחבלים.

 

לפי דברי השופט, הסיכויים שהשב"כ והמשטרה יצליחו להביא להרשעת פרלמן - החשוד גם בהחזקת אמצעי לחימה - נראים נמוכים.

 

בדיון שהתקיים היום ביקשה המשטרה להאריך את מעצרו בשמונה ימים. מכיוון שהחוק מחייב אישור של יועץ משפטי לכל הארכת מעצר מעבר לחודש, הצטיידה המשטרה באישור של היועץ המשפטי שלה,

כדי לאפשר את מעצרו של פרלמן לשישה ימים נוספים, מעבר ליומיים שנותרו עד לסיום חודש המעצר.

 

אולם השופט נחום שטרליכט אישר רק הארכה עד סוף החודש, ואמר: "על כל הכבוד, לא מצאתי התקדמות ממשית בחקירה המבססת ואוספת ראיות חדשות, ולכן ניתן להסתפק בפרק זמן קצר בהרבה ממה שהמשטרה מבקשת".

 

עו"ד עדי קידר, המייצג את פרלמן מטעם עמות חננו, מסר בתגובה: "היום יצא המרצע מן השק. כל מה שטענו מן היום הראשון מתברר כנכון, ואכן גם בית המשפט סובר כמונו כי אין ראיות רציניות ומשמעותיות להרשעה. יש לשחרר את פרלמן באופן מיידי". מקורביו של פרלמן הוסיפו: "הגיע הזמן לחשבון נפש של השב"כ והפרקליטות. הם סימנו מטרה ולאחר מכן ירו חצים". 

 

רק בשבוע שעבר טענו השב"כ והמשטרה כי פרלמן ביצע את מעשי הרצח המיוחסים לו, של ארבעה פלסטינים, ביחד עם שותפים. לא נמסר מידע נוסף בנושא.

 

פרלמן בן ה-30, אב לשלושה, חשוד כי ביצע בשכונת מאה שערים בירושלים סדרה של מעשי רצח בשנות ה-90 נגד ערבים, במה שכונה בזמנו פרשת "הדוקר הסדרתי". פרט לו נעצרו בפרשה שלושה חשודים נוספים, ובהם דוד סיטבון, שלפני כשבוע וחצי שוחרר למעצר בית.

 

בהכנת הידיעה השתתף אביאל מגנזי
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
חיים פרלמן
צילום: עופר עמרם
מומלצים