שתף קטע נבחר

סטיבן הוקינג: המין האנושי מוכרח להתנחל בחלל

התפוצצות האוכלוסין, המשאבים המדלדלים והסכנה שהעולם יחרב בעימות גרעיני, הובילו את סטיבן הוקינג, האסטרופיזיקאי המפורסם בעולם, לתובנה שהמין האנושי חייב להתפשט מחוץ לכדור הארץ אם ברצונו לשרוד ולהקים מושבות בחלל

הסיכוי היחידי של המין האנושי לשרוד בטווח הארוך, לנוכח הידלדלות המשאבים על כדור הארץ והאיומים החדשים שניצבים בפניו, הוא על ידי הקמת מושבות בחלל - כך טוען הפיזיקאי המפורסם סטיבן הוקינג.

 

"אסור לגזע האנושי לשים את כל הביצים שלו בסל אחד או על כוכב אחד", אמר הוקינג לאתר "Big Think". "הסיכוי היחיד שלנו לשרוד הוא להמשיך לחיות על כדור הארץ אך במקביל להתפשט לחלל".

 

הוקינג הזהיר כי המין האנושי עתיד להתמודד עם שורה של אירועים שיאיימו על עצם קיומו, כמו למשל משבר הטילים בקובה שאירע בשנת 1962, שכמעט והביא למלחמה גרעינית.

 

"אנו נכנסים לעידן של סכנה גוברת", אמר הוקינג. "האוכלוסייה שלנו והשימוש שאנו עושים במשאבים הסופיים של כדור הארץ גדלים בקצב מהיר, יחד עם היכולת הטכנית שלנו לשנות את הסביבה לטוב ולרע".

 

לכן, אם ברצוננו לשרוד גם אחרי המאה הבאה "עתידנו נמצא בחלל", סיכם המדען, "זו הסיבה שאני תומך בטיסות מאוישות לחלל".

 

האמירה של הוקינג מצטרפת לשורה של אזהרות שהשמיע המדען במהלך השנה החולפת. בסדרת טלוויזיה ששודרה לאחרונה הוא אמר כי על האנושות להימנע מיצירת קשר עם חייזרים בכל מחיר, משום שהתוצאות של מפגש כזה עלולות להיות הרסניות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: איי פי
סטיבן הוקינג
צילום: איי פי
מומלצים