שתף קטע נבחר

העברת ברק בע"מ ל-3 הבנות: ברק השיב למבקר

שר הביטחון הגיע בשבוע שעבר למשרדי מבקר המדינה וענה במשך שעתיים לשאלותיו בנוגע להעברת חברת אהוד ברק בע"מ לשלוש בנותיו. המבקר יבחן אם לזמנו שוב

שר הביטחון, אהוד ברק, הגיע בשבוע שעבר עם שלושת פרקליטיו, עורכי הדין רם כספי, נבות תל צור ועודד ערן, למשרד מבקר המדינה בירושלים - לשימוע על מנת להשיב לטיוטת דו"ח המבקר, בנושא העברת חברת אהוד ברק בע"מ לידי שלוש בנותיו. ברק השיב לשאלותיו של המבקר במשך כשעתיים. לאחר שהדו"ח יושלם באופן מלא, יחליט המבקר האם לזמן שוב את שר הביטחון כדי לענות על שאלותיו בנושא זה.

 

באוקטובר 2009 החליטה הוועדה לביקורת המדינה, כי פרשת

העברת החברות של אהוד ברק לשלוש בנותיו תועבר לחקירת מבקר המדינה. על-פי תחקיר שערך עיתון "הארץ" כשבועיים קודם לכן, העביר שר הביטחון את החברה שהיתה רשומה על שמו לשלוש בנותיו - מיכל, יעל וענת - עם מינויו לתפקיד, אלא שעל פי החשד החברה המשיכה לקבל כספים גם לאחר מינויו של ברק לשר הביטחון וצברה בתקופה זו כשישה מיליון שקלים וחצי.

 

בתחקיר נכתב כי מינויו של ברק לשר הביטחון חייב אותו להיפרד מהחזקותיו בחברת אהוד ברק בע"מ, ומניות החברה חולקו בצורה שווה בין שלוש בנותיו. כמנהל החברה נרשם עו"ד דורון כהן, גיסו לשעבר ואיש סודו של ברק. בתחקיר הועלו טענות שנבדקו על ידי המבקר, לפיהן עד אפריל 2008, כעשרה חודשים לאחר כניסתו של ברק למשרד הביטחון זרמו לחברת אהוד ברק בע"מ כחמישה מיליון שקלים, כשרוב הכסף הועבר מגורמים בישראל ובחוץ לארץ, שברק לא היה מוכן לחשוף את זהותם.

 

מקורבי ברק אמרו ל-ynet, כי ברור לכולם שכל הכספים עברו לחברה קודם מינויו כשר ביטחון ולכן אין כל עבירה במעשיו של שר הביטחון. לעומת זאת, המבקר טרם החליט האם במעשיו עבר ברק על עבירה כלשהי והאם יש בהתנהלותו פגם אתי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
השר ברק, היום בוועדת טירקל
צילום: עמוס בן גרשום לע"מ
מומלצים