שתף קטע נבחר

מי דורש "לשמור על צניעות" בשייח ג'ראח?

שלטים עליהם נכתב "אין לעבור בשכונתינו בלבוש לא צנוע" נתלו בשכונה שבמזרח ירושלים. פעילי השמאל המפגינים בשכונה האשימו את התושבים היהודים, שהאשימו מצידם את המפגינים

"מאה שערים" בשייח' ג'ראח: תושבי השכונה במזרח ירושלים הופתעו לגלות בימים האחרונים עשרות שלטים בשכונה, הקוראים לעוברים ושבים לשמור על צניעות. "אין לעבור בשכונתינו בלבוש לא צנוע", נכתב בשלטים.

 

שכונת שייח ג'ראח היא אחד המוקדים החמים בבירה, כאשר במקום מתנהלות מדי יום שישי בשנה האחרונה הפגנות נגד כניסת יהודים לשכונה, והוצאתן של שלוש המשפחות ערביות מבתיהן תחת צו בית משפט.


אחד השלטים בשכונה (צילום: גיל יוחנן)

 

השלטים, שנתלו על שלטי השכונה, לוחות מודעות, עצים ועוד, חתומים בשם "תושבי השכונה". בארגון "סולידריות שייח ג'ראח, שמוחים מדי שבוע במקום, נמסר כי: "הפרובוקציה הפתטית החדשה מבית היוצר של מתנחלי שייח ג'ראח מדגימה כיצד מנסה הימין הקיצוני, בחסות המשטרה ועיריית ירושלים, להפוך שכונה פלסטינית שקטה למאחז של קריית ארבע".

 

הם הוסיפו כי, "בזכותם של מאות האנשים שמגיעים למחות נגד ייהוד מזרח ירושלים מדי יום שישי, מתנחלי שייח ג'ראח יחזרו יום אחד למאחזים הבלתי חוקיים שמהם באו ושייח ג'ראח, שהפכה לסמל של סולידריות יהודית-ערבית נגד אפליה וגזל, תחזור להיות ביתן של משפחות ר'אווי, חאנון ואל-קורד".

 

מנגד, יונתן יוסף, דובר התושבים היהודים בשכונה, טען כי מדובר בפוסטרים מזוייפים. "בהתחלה חשבתי שקיצונים חרדים תלו את זה, אבל הסתכלתי על השלטים האלה ועל אלה שבמאה שערים, וזה לא אותו הדבר", הוא אמר ל-ynet. הוא רמז כי ייתכן שמפגיני השמאל הם שתלו את השלטים: "זה לא אנחנו. יש שם מאבק בשמאל הרדיקאלי בין המצדדים בפמיניזם וחירות האשה המביעים סולידריות בלבוש פרוץ, ויש כאלה יותר צנועים שהחליטו לכבד את התושבים. בכל מקרה מדובר בפרובוקציה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
האשמות הדדיות. אחד השלטים
צילום: גיל יוחנן
מומלצים