שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מזכ"ל האו"ם: צוות חקירת המשט לא ייזמן עדים
  כבר בתוך חודש יגישו חברי הוועדה החוקרת את אירועי המשט לעזה דו"ח ביניים של מסקנותיהם. הם ישובו להיוועד בתחילת החודש הבא, עוד טרם הכינוס השנתי של העצרת הכללית

  מסר מרגיע. לאחר החששות הרבים בישראל מפני תרחיש שבו יבקשו חברי צוות האו"ם לחקירת אירועי המשט לעזה לזמן חיילים למסור את עדותיהם וההצהרות הנחרצות בישראל כי הדבר לא ייזכה לשיתוף פעולה, הבהיר הערב (יום ה') מזכ"ל הארגון, באן קי-מון, כי אין לוועדה סמכות לזמן עדים או לבחון חשד לאחריות פלילית אישית לתוצאותיה הקטלניות של ההשתלטות על ה"מרמרה" הטורקית.

   

  הערב, יומיים בלבד מאז התכנסו בפעם הראשונה בניו-יורק, הודיעו אנשי הוועדה כי עד ל-15 בספטמבר יגישו למזכ"ל הארגון, באן קי-מון, דו"ח ביניים ראשון של מסקנותיהם - עוד טרם הכינוס השנתי של העצרת הכללית. פגישתם הבאה נקבעה לתחילת ספטמבר.

   

  באן, שהביע תקווה כי המסקנות שיעלו מדו"ח הוועדה יסייעו ליישר את ההדורים בין טורקיה לישראל ולא רק יחמירו את היחסים ביניהן, היה שבע רצון מהאווירה הטובה בין חברי הצוות ומשיתוף הפעולה הפורה של נציגי ישראל וטורקיה שם.

   

  במהלך שני ימי עבודתם, נועדו אנשי הוועדה עם מזכ"ל האו"ם והוא הציג לפניהם את אופיה המתבקש של המשימה שהוטלה עליהם.

   

  בין היתר, נפגשו חברי צוות החקירה עם אנשי גופים שונים במטה האו"ם, שסקרו לפניהם את אופי הסיוע שביכולתם להעניק להם כדי להשלים את עבודתם על הצד הטוב ביותר.

   

  Read this article in English

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באן. מקווה לשיפור היחסים בין טורקיה לישראל
  צילום: רועי עידן
  מומלצים