שתף קטע נבחר

סדרה על ישו התסיסה את לבנון והורדה משידור

עם תחילת חודש הרמדאן, החלו רשת "אל-מנאר" של חיזבאללה ורשת NBN הממלכתית בשידור סדרה איראנית המתארת את ישו מנקודת מבט איסלאמית. הנוצרים זועמים

סערה טלוויזיונית בלבנון: שתי תחנות טלוויזיה שיעיות הודיעו אתמול (יום ו') על הפסקת שידורה של סדרה שנויה במחלוקת העוסקת בישו, בטענה שאינן רוצים ללבות את המתיחות הבין עדתית במדינה. מדובר בסדרה בת 17 פרקים שהופקה באיראן, המתארת את ישו מנקודת מבט איסלאמית, לפיה ישו היה נביא ומורה - אך לא בנו של האל.

 

הסדרה האיראנית מעוררת ויכוח בעולם הערבי, אולם זה שפרץ בלבנון - המורכבת מסונים, שיעים, נוצרים ודרוזים - הוא החריף ביותר. תזמון השידור בלבנון בעייתי, בין היתר בשל המתיחות הרבה הקיימת בין הפלגים לקראת פרסום כתב האישום בפרשת רצח ראש הממשלה לשעבר, רפיק אל-חרירי. 

 

רשת "אל-מנאר" השייכת לחיזבאללה ורשת NBN הממלכתית החלו בשידור הסדרה השבוע, עם תחילת חודש הרמדאן - הנחשב לזמן צפיית שיא בטלוויזיה במדינות ערב.

 הסדרה עוררה מיד תגובות קשות מצד הכנסיה ופוליטיקאים לבנונים, בטענה שהיא עלולה לעורר פלגנות. הארכיבישוף המארוני בלבנון אף הצהיר כי הסדרה "אינה מכבדת את ישו, הכנסיה או הנצרות".

  

על-רקע המתיחות הגוברת, פרסמו אל-מנאר ו-NBN הודעה משותפת לפיה הסדרה "משקפת את אישיותו הגדולה של ישו, בנה של מריה" וכי "הוחלט על הפסקת שידורה מתוך כבוד לפלגים האחרים בלבנון". שר ההסברה, טארק מיטרי, התייחס להורדת הסדרה ואמר כי למרות שהוא מתנגד לצנזורה - הוא מסכים כי זה הצעד הנכון במקרה הזה.


פורסם לראשונה 13/08/2010 23:55

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים