שתף קטע נבחר
צילום: Index Open

שו"ת: להשאיר את התינוק ולנסוע לחופשה?

שאלה:

שלום, אנחנו זוג הורים לילד בן שנה וארבעה חודשים ואנחנו שוקלים חופשה של שבוע בניו יורק. אנחנו לא רואים לנכון לנסוע ליעד הזה עם הילד וזה גם מה שמקשה עלינו. האם זה יכול לגרום לילד נזק כלשהו. אנחנו גם מאוד חוששים שאנחנו לא נהנה כי נהיה כל הזמן עסוקים בילד ונהיה מודאגים. האם זה בעייתי מוסרית (גם המצפון הורג אותנו)?

 

חשוב לציין שהילד ישאר אצל המשפחה, תהיה חלוקה בין הדודה והסבתא והוא מרגיש שם מצוין. כלומר, אין חשש מהנושא הזה. תודה (עלמה).

 

תשובה:

הי עלמה, החששות והדאגות שלכם מובנים. ככל שהילדים יותר קטנים – יותר קשה להיפרד מהם. זו חוויה חדשה עבורכם וגם עבור הילד ואתם מודאגים גם בגלל חוסר הידיעה איך הילד יגיב. ברצוני להסיר דאגה מליבכם. ילדים הם הרבה יותר סתגלנים מכפי שההורים מאמינים. ילד בגיל שנה וארבעה חודשים יכול להיות שבוע עם הסבתא ועם הדודה.

 

במקום לחשוש ולחשוב על "נזק" שעלול להיגרם - ממליצה לכם לחשוב על כל הרווחים בעקבות הסיטואציה. ראשית, אתם – במידה ולא תקלקלו לעצמכם את החופשה עם דאגות ומחשבות רעות, תוכלו להיות שבוע ביחד, לנוח, למלא מצברים, לבלות. במקביל, בנכם יחווה טיפול מסור מעוד אנשים שאוהבים אותו. חוויה שכזו מאפשרת לילד ללמוד להכיר עוד אנשים, ללמוד לחוות עוד מצבים וללמוד להתגעגע ולהתגבר על הגעגועים. זו אולי מבחינתו חוויה מאתגרת, אבל גם מעצימה. ההמלצה שלי אליכם: אם החלטתם לנסוע, נצלו את הזמן ליהנות ולא לסבול.

 

השיבה: ענת אשד M.Ed – יועצת להורים וצוותים חינוכיים, מורה במדרשה להנחיית קבוצות ומנהלת פורום מכון אדלר .

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים