שתף קטע נבחר
צילום: Index Open

שו"ת: לתת לילד ללכת לבד למשחק כדורגל?

שאלה:

בני בן 14 ורוצה שארכוש לו מנוי למשחקי כדורגל. הוא שחקן כדורגל בעצמו והשנה הקבוצה שהוא אוהד לקחה את האליפות ומאוד חשוב לו ללכת בקביעות למשחקים, יחד עם כמה ילדים. בד"כ הוא נהג ללכת מעת לעת עם אביו והשנה הוא מרגיש גדול ורוצה ללכת עם חברים ולא למשחקים בודדים, אלא לכל המשחקים. אנחנו לא מסכימים לרכוש מנוי, אלא לאפשר קודם למשחק אחד ואז לשקול ובכלליות, רוצים לשקול כל משחק לגופו. הוא נוקט נגדנו בסנקציות מכל המינים והסוגים: בוכה, צועק, מסביר, שואל, כועס, ברמות שלא ראיתי אותו. המנוי מאוד מאוד חשוב לו, כי הוא פוחד שלאחר מכן לא יהיו עוד כרטיסים לקנות בקופה. מה עושים? תודה (יעל).

 

תשובה:

הי יעל, הבן שלכם מנסה בדרכים שונות להפעיל עליכם לחץ כדי שתקנו לו מנוי שהוא מאוד רוצה. ממליצה לכם לא להיכנע ולתת לו דברים כשהוא מפעיל סנקציות. הגישה שלכם נכונה. לשלם עבור משחק אחד זה לגיטימי וגם לגיטימי לשקול כל משחק לגופו. העבירו לו את המסר שמותר לו להיות מתוסכל וכועס, אבל זה לא צריך להפעיל אתכם. חשוב מאוד שהוא ילמד שהוא לא מפחיד אתכם ובוודאי שהוא לא אמור לקבל משהו רק בגלל שהוא צועק או כועס.

 

בנוסף, אני חושבת שילד בן 14 צריך ללמוד שכסף לא גדל על העצים. אם הוא רוצה לרכוש מנוי, כדאי מאוד שהוא זה שישלם עליו. ממליצה להציע לו שיעבוד במהלך החופש הגדול, שיחסוך כסף ויקנה לעצמו מנוי בשנה הבאה.

 

השיבה: ענת אשד M.Ed – יועצת להורים וצוותים חינוכיים, מורה במדרשה להנחיית קבוצות ומנהלת פורום מכון אדלר .

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים